Rheirr Discord hesabım ele geçirildi

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, ben Eren. Bir kaç veri sızıntısı yüzünden Discord hesabım ve hesabın token bilgileri saldırganlar tarafından ele geçirildi, ek olarak tüm arkadaşlarıma ve aranızdan bazılarına linkler gönderildi. Önceden müşterilerim olan, arkadaşlarım olan, yardım ettiğim ve yardım aldığım hocalarımdan özür dilerim. Size Rheirr nicknameli bir hesap üzerinden link geldi ise ve bana olan güveniniz yüzünden tıkladıysanız hemen en kısa sürede bilgisayarlarınızın internet bağlantısını kesin ve gerekli virüs tarama ve temizleme işlemlerini yapın. Ek olarak saldırganlar hakkında bildiğim tek şey, kendilerinin Trendyol gibi sitelerdeki kartlarınıza ve hesaplarınıza saldırdığıdır. Eğer verilen programı çalıştırdıysanız sizden ricam temiz kurulum ve bankalarınızı kontrol etmek olacaktır.

Gece 5'te durumu Discord'un bir anda restart atmasıyla ayıktım. O yandan bu yana uzun uğraşlar içerisindeyim, anlık fark etmem ile sızdırdığım veriler Trendyol ve Discord verileridir. Eğer uzun süre fark etmeseydim hayatımın en büyük kayıplarını yaşayabilirdim, bu kayıplar hayatımı baştan aşağı değiştirirdi. Eğer böyle bir duruma sebebiyet verdiysem yeniden özür dilerim, beni konu hakkında bilgilendirin. Biraz göz attığımda çok fazla kişiye gitmediğini fark ettim ancak yine de söylemek istedim. Saygılarımla.

Sizlere bunu söylemeyebilirdim fakat saygım ve sevgimden dolayı bunu yapıyorum. Aynı saygıyı umarım sizden yeniden bulabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı