Sürprizbozan Rick'in karısına ne oldu ?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kromish

Hectopat
Merhaba dostlar, Rick And Morty dizini daha önce izlemiştim. Ama o zamanlar kafam pek yerinde değildi. Bazı detaylarda sorun vardı. Şimdi yeniden başladım. 1. sezonun 6. bölümünde Bett "Benim annemi terk etti." diyordu. Ama hatırladığıma göre Rick'in karısı başka birisi tarafından, bomba ile öldürülüyordu. Ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Rick'in karısı Diane ve kızı Beth, başka bir boyuttan bir Rick tarafından (Evil Rick'ten daha ziyade Rick'in sosyopatik bir versiyonu) öldürülüyor ve orijinal C-137 Rick'e (Bizim Rick.) korkunç bir travma yaşatıyor. Dolayısıyla Rick'e her zaman sevgi dolu bir eş ve kendisi de patlamada onunla birlikte ölen Beth'e şefkatli bir anne olarak tasvir edildi. (Klonlu Beth'e özellikle annesinin durumun gerçeğini söylemek Rick'e ters düşüyor.)

Rick'in karısı Diane ve kızı Beth, başka bir boyuttan bir Rick tarafından (Evil Rick'ten daha ziyade Rick'in sosyopatik bir versiyonu) öldürülüyor ve orijinal C-137 Rick'e (Bizim Rick.) korkunç bir travma yaşatıyor. Dolayısıyla Rick'e her zaman sevgi dolu bir eş ve kendisi de patlamada onunla birlikte ölen Beth'e şefkatli bir anne olarak tasvir edildi. (Klonlu Beth'e özellikle annesinin durumun gerçeğini söylemek Rick'e ters düşüyor.)
İzlemiştim de, dediğim gibi kafam pek yerinde değildi. Yanlışım varsa lütfen düzeltin. Şimdi Rick'in kendi dünyasında karısı ve kızı öldü, değil mi ? Yani şuan olduğu dünyada ki Morty onun torunu değil. Peki C-137 onun ailesini kaybettiği dünyası mı oluyor yoksa yaşamaya gittiği yerin adı mı oluyor ? Bu arada kafamdakiler neredeyse çözüldü. Yorumunuz için teşekkürler.

Şimdi Rick'in kendi dünyasında karısı ve kızı öldü, değil mi?
Evet, kendi evrenindeki dünyasında ailesini kaybediyor. (C-137 evreni)

Yani şu an olduğu dünyadaki Morty, onun torunu değil.
Asıl kızı öldüğünden ötürü klon kızından gelen Morty, aslında "gerçek/asıl" torunu değil. (Ki mantıklı olan bu.)

Peki, C-137 onun ailesini kaybettiği dünyası mı oluyor yoksa yaşamaya gittiği yerin adı mı oluyor?
Aslında asıl kimliğinde şu şekilde geçiyor, ancak ailesi öldüğü yerdeki gördüğümüz/izlediğimiz evrende adı farklı geçiyor (Evren adlarını karıştırıyor olabilirim, bi' Wiki'ye bakıp araştırmak lazım ama benim bildiğim şu anki izlediğimiz evren C-137. Ailesini kaybettiği evren kodu hakkında bilgi yok ya da ben bulamadım):
1668955172262.png

Ekleme: C-137 imiş.
1668955916691.png

Kaynak: Rick Prime

Son düzenleme:
Evet, kendi evrenindeki dünyasında ailesini kaybediyor. (C-137 evreni)

Asıl kızı öldüğünden ötürü klon kızından gelen Morty, aslında "gerçek/asıl" torunu değil. (Ki mantıklı olan bu.)

Aslında asıl kimliğinde şu şekilde geçiyor, ancak ailesi öldüğü yerdeki gördüğümüz/izlediğimiz evrende adı farklı geçiyor (Evren adlarını karıştırıyor olabilirim, bi' Wiki'ye bakıp araştırmak lazım ama benim bildiğim şu anki izlediğimiz evren C-137. Ailesini kaybettiği evren kodu hakkında bilgi yok ya da ben bulamadım):
Eki Görüntüle 1579306

Ekleme: C-137 imiş.
Eki Görüntüle 1579324
Kaynak: Rick Prime
Çok teşekkür ederim.

@Lady Hellbender Hocam merhaba, kafama bir şey takıldı da. Az önce 3x1 izledim. Orada ailesinin dediğiniz gibi başka bir Rick tarafından öldürüldüğü gözüküyordu. Daha sonra hikayenin hepsini uydurma olduğunu söyledi ve ajanı beyninin içinde bıraktı. Ben yanlış mı anladım burayı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı