Riot Client mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

TacsizKralTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayara Valorant yükledim. Valorant'ı yüklediğimden itibaren LoL ve Valorant oyunlarını açtığım anda bilgisayar mavi ekran veriyor, %100 olup yeniden başlatıyor. Önceden LoL yüklüydü ve böyle bir şey yoktu. Riot Vanguard'ı silmeyi denedim, sildim de. Böyle açtım, sorun çıkmadan açtım fakat Valorant otomatik olarak yine yükleyince, yeniden mavi ekran hatasını aldım. Başka hiçbir oyunda, bir şeyde yok. PC'yi sabahtan beri deniyorum, oyun oynuyorum sıkıntı çıkmıyor. Tek sıkıntı Valorant, LoL yani RiotClient.exe dosyasını açarken direkt mavi ekran veriyor PC.

Burada minidump atar mısın diyebilirsiniz, ama mavi ekran hatasını alınca yöneticiliğim de gittiği için şu anda atamıyorum. WinRAR'a alamıyorum, açamıyorum hiçbir şey yapamıyorum bu dosyalara. Sil yükle de denedim o kadar uğraştım olmuyor, düzeltmeme yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi akşamlar.

Tekrardan merhaba, dediklerinizi yeni yapabildim. Windows güncelleme sorun çıkarttı onla uğraştım. Yine olmadı, BIOS'u güncelleyemedim yani hiç denemedim kurcalamakta istemedim. Anti virüs yükledim sonra kapattım korumayı, güvenlik duvarını kapattım yine olmadı. Başka bir çözüm öneriniz veya önerisi olan var mı?

Valorant hatası bende de oldu aynı şekilde LoL de açılmıyordu. Ben bir tek LoL için bir çözüm bulabildim o da: Şöyle görev yöneticisinde “vanguard tray notification” diye bir işlem açık olacaktır üstüne sağ tık yaparak dosya konumunu aç dedikten sonra (vgk.sys) diye bir dosya olacaktır, onu Shift delete yaparak kaldırın. Bu işlemi yaptıktan sonra LoL istemcisi açıldığı anda oluşan mavi ekran sorunu hallolacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı