Çözüldü Riot Games Kaspersky'ın kaldırılmasını istedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MysiRqu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde Valorant'a giriyordum fakat rekabetçi maçı başlata tıkladığımda VAL 5 hatası alıyordum. Bu konu hakkında Riot Games'in internet sitesi üzerinden ticket açtım. Bugün verdikleri cevapda bilgisayarımdaki Kaspersky uygulamasını kaldırmamı istediler ve aynı zamanda Valorant'taki hataları toplamak için bir uygulama indirmişlerdi bende şüphelenip emin olamadım mailin Riot Games'ten geldiğini nasıl anlarım ve sizce neden Kaspersky'ı kaldırmamı istediler?

1710694375664.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güncelleme olay sanırım driverlarla ilgilişymiş ikinci arkadaşın dediklerini yapınca sorun kalmadı geri Kaspersky indirmeme rağmen sorun olmadı

1710790100089.png

1710790123821.png
Kafasına göre dosya silen ya da engelleyen kıytırık bir yazılım olduğu için kaldırmanı istemişlerdir. Mail Riot Games'in kendisinden geliyor.

Kıytırık dedigin antivirüs digerlerinden daha iyi ESET çok öneriyorlar mavi ekran yemeye sebep oluyor.

Kıytırık dedigin antivirüs digerlerinden daha iyi ESET çok öneriyorlar mavi ekran yemeye sebep oluyor.

Diğerleri de kıytırık. Kaspersky'nin geçmişini ve sildiği, engellediği zararsız dosyaların listesini yazmak istesen karakter sayısı yetmez. Yani neyi savunuyorsunuz anlamadım tam olarak.

Diğerleri de kıytırık. Kaspersky'nin geçmişini ve sildiği, engellediği zararsız dosyaların listesini yazmak istesen karakter sayısı yetmez. Yani neyi savunuyorsunuz anlamadım tam olarak.

Savundugum yok bu arada kıytırık olmayan hangi antivirüs var?

Yakın zamanda belki de dün, bir konuda yazdığım cümle :
Herhangi bir virüs programının virüs bulma ve engelleme ihtimali virüs programının Windows sistemini çökertme/bozma ihtimalinden daha düşük. ( Tabi burada kastedilen Windows Defenderin engellemeyeceği bir virüsü engelleme ihtimali.)

Her kullanıcıda bir anti virüs veya anti malware olmalı.

Alanında şu an iyisi Malwarebytes diyebilirim. Nereden virüs geleceği belli olmuyor, herkeste bulunması gerek. Geçen mesela arkadaşım bir pdf attı, direkt virüslüymüş, düzgün bir programım olmasa naneyi yemiştim.

Günümüzde artık her yerde tehlikeli bir şeyler olduğu için gerekli arkadaşlar bu tür programlar.

Mining vesaire de yerseniz ruhunuz duymaz koruma olmadan.

Yok. Fakat ilk mesajımda ben bir antivirüs kıyaslaması mı yapmışım ya da "diğerleri iyi bu kötü" mü demişim de "ama ESET mavi ekran veriyor" diye yanıtlamışsın?

Bu düpedüz chewbacca defense oluyor. Benim yazdığım mesajla alakası bile yok senin cevabının.

Artı -8 Eksi

Geri
Yukarı