Çözüldü Riot Games Kaspersky'ın kaldırılmasını istedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MysiRqu

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde Valorant'a giriyordum fakat rekabetçi maçı başlata tıkladığımda VAL 5 hatası alıyordum. Bu konu hakkında Riot Games'in internet sitesi üzerinden ticket açtım. Bugün verdikleri cevapda bilgisayarımdaki Kaspersky uygulamasını kaldırmamı istediler ve aynı zamanda Valorant'taki hataları toplamak için bir uygulama indirmişlerdi bende şüphelenip emin olamadım mailin Riot Games'ten geldiğini nasıl anlarım ve sizce neden Kaspersky'ı kaldırmamı istediler?

1710694375664.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güncelleme olay sanırım driverlarla ilgilişymiş ikinci arkadaşın dediklerini yapınca sorun kalmadı geri Kaspersky indirmeme rağmen sorun olmadı

1710790100089.png

1710790123821.png
Her kullanıcıda bir anti virüs veya anti malware olmalı.

Alanında şu an iyisi Malwarebytes diyebilirim. Nereden virüs geleceği belli olmuyor, herkeste bulunması gerek. Geçen mesela arkadaşım bir PDF attı, direkt virüslüymüş, düzgün bir programım olmasa naneyi yemiştim.

Günümüzde artık her yerde tehlikeli bir şeyler olduğu için gerekli arkadaşlar bu tür programlar.

Mining vesaire de yerseniz ruhunuz duymaz koruma olmadan.

Katılıyorum ama her oyunda sorun vermeside bir yandan kötü hocam (Online oyunlar) en iyisi 1-2 ayda bir tam tarama yapmak yeterli olur, her zaman böyle yaparım IObit Advanced System Care kullanıyorum Advanced SystemCare 17 Free: Top PC Cleaner & Optimizer for Windows her yerde Key'ini de bulabilirsiniz ücretsiz (crack önerilmez!)

Katılıyorum ama her oyunda sorun vermeside bir yandan kötü hocam (Online oyunlar) en iyisi 1-2 ayda bir tam tarama yapmak yeterli olur, her zaman böyle yaparım IObit Advanced System Care kullanıyorum Advanced SystemCare 17 Free: Top PC Cleaner & Optimizer for Windows her yerde Key'ini de bulabilirsiniz ücretsiz (crack önerilmez!)
Ben en son Heroes of the Storm oynadım, bir de Chivalry 2 online olarak. Onlarda bir sorun yaşamadım, diğerleri hakkında fikrim yok maalesef.

Ama bende sürekli açık, aktif koruma açısından.

Bende de Kaspersky var klavye yazılımını engelliyor bazen güvenilir yaptım çözdümde. Riot oyunu açmadığım halde Vanguard'ı açık kapatırsak bu sefer restart atmadan Valorant açılmıyor ne saçma bir sistemleri var.

Merhaba, geçenlerde Valorant'a giriyordum fakat rekabetçi maçı başlata tıkladığımda VAL 5 hatası alıyordum. Bu konu hakkında Riot Games'in internet sitesi üzerinden ticket açtım. Bugün verdikleri cevapda bilgisayarımdaki Kaspersky uygulamasını kaldırmamı istediler ve aynı zamanda Valorant'taki hataları toplamak için bir uygulama indirmişlerdi bende şüphelenip emin olamadım mailin Riot Games'ten geldiğini nasıl anlarım ve sizce neden Kaspersky'ı kaldırmamı istediler?

Eki Görüntüle 2143597
Gercekten günümüzde virüs programı kuran kullanan var mı?

Üşenmesem güvenlikle ilgili ev kullanıcılarına yönelik ve rehberimsi birşey yazacağım ama üşeniyorum.

- Windows Defender'den önce Free Avira Antivirüs kullanırdım. Başlıca nedeni abidik gubidik bir sürü özelliği olmaması idi. ( Yok efendim driver güncelle, yok efendim performans artır vsvs. Diğerleri gibi olur olmaz herşey için zırt/pırt uyarı da vermiyordu.)
- 10+ yıldır virüs programı kullanmıyorum, oyun kategorisi hariç PC ile yemediğim halt yok.
Hiç virüs bulaşmadı.
- Bu demek değil ki bulaşmaz. Ama şunu söyleyebilirim, siz virüs korumayı manuel olarak kapatmadığınız sürece bulaşma ihtimali zayıf.

**** Hesapların çalınması ise sadece virüs ile alakalı bir konu değil zaten. ''Oyuna gelmek'' ve tarayıcı güvenliğine yeterli özeni göstermemek daha muhtemel.

@kino etiketledim çünkü hata ve yanlış kanatim var ise katkınız olabilir.

Yakın zamanda belki de dün, bir konuda yazdığım cümle :
Herhangi bir virüs programının virüs bulma ve engelleme ihtimali virüs programının Windows sistemini çökertme/bozma ihtimalinden daha düşük. ( Tabi burada kastedilen Windows Defenderin engellemeyeceği bir virüsü engelleme ihtimali.)
Kaspersky ödevim için gerekli bir programı cracklarken virüs tespit etti aynı dosyayı win defenderı açıp ona tarattım sorun bulamadı sonra üst düzey bir şirkette siber güvenlikte çalışan bir arkadaşıma gönderdiğimde bir veri toplayıcı olduğunu söyledi. Win defender çok mu iyi evet çok iyi ama kasperskynin bazı dosyalardan şüphe duyması zaten şirketlerin sızdırdığı verilerin yanına yenilerinin eklenmesini önler

Kaspersky ödevim için gerekli bir programı cracklarken virüs tespit etti aynı dosyayı win defenderı açıp ona tarattım sorun bulamadı sonra üst düzey bir şirkette siber güvenlikte çalışan bir arkadaşıma gönderdiğimde bir veri toplayıcı olduğunu söyledi. Win defender çok mu iyi evet çok iyi ama kasperskynin bazı dosyalardan şüphe duyması zaten şirketlerin sızdırdığı verilerin yanına yenilerinin eklenmesini önler
Paylaşılan gerçek tecrübelerden daha fazla önem verdiğim hiç birşey yok. Teşekkürler.
Zaten bahsettiğiniz durumu ve ihtimali inkar ediyor da değildim ama konu veri toplama olunca şunu derim:

Yarı şaka yarı ciddi ; Karspersky veri toplayan bir şey hakkında uyarı vermiş ise hata etmiş. Veri toplamayan ne var ki?

Son düzenleme:
Gercekten günümüzde virüs programı kuran kullanan var mı?
Her yerden virüs yeme ihtimali artmışken, JPG fotoğrafında bile virüs saklanıyorken bu dediğiniz maalesef pek mantıklı değil, herkes virüs programı kullanmalı. Çok fazla virüs şekli, etkilenme şekli var.

Siz ruhunuz duymadan sizi suya götürüp susuz götürürler. Hatta şu an bile bilgisayarınızda düşük ayarda miner çalışıyor olabilir, sizin ruhunuz duymaz korunma olmadan.

Ben bir yerden bir şey indirmiyorum gibi absürt bir şey de demeyin. Bulaşma şekilleri çok fazla.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı