Riot Games'i nasıl buluyorsunuz?

Türkiye sunucularında gerçek anlamda hile koruması falan olduğuna inanmıyorum ben. Takım arkadaşlarını bilerek öldürüyor, kafama kafama kaç defa bilerek bomba atıyor, etmediği hakaret kalmıyor bilet atmama rağmen BAN atmıyorlar.

Ses kaydı aldım üstüne zaten sesli sohbet Riot tarafından raporlama sistemi için kaydediliyor. Yani, özet olarak TR sunucusu böyle, belki yabancı sunucularda daha adil oyunlar dönüyordur. (Valorant.)

İnsan stres atmak için oynadığı oyunda bir başkasının stres atma ve küfür yeme aracına dönüşüyor ve bunun bir cezası yok. Çoğunluk o kişiyi raporlamadığı sürece bu konuda bir gelişim kat edilmiyor. Özetle oyunun kitlesi kanser ve ceza sistemi trolleyen ve bilerek kötü oynayanı cezalar ile caydırmıyor. Ayrıca Valorant'ı bilmem ama Türkiye sunucusunda düşük eloda iyi oynayan oyunculara (smurflere, boosterlara yada içerik üreticilerine) bile hile açtığı söyleniliyor bunun ciddiye alınacak hiç bir tarafı yok.

LoL'deki denge sistemi metalar üzerine kurulu, bugün banlanan şampiyon en çok seçilen yada en güçlü görüleniyken yarın nerf yedikten sonra daha az seçileni oluyor. Teemo dediğimiz şampiyon bu kadar güçlüyse profesyonel arenada oynanılırdı fakat oynanılmıyor. Solo Q da bile oynandığına şahit olmuyoruz fakat sunucudan sunucuya değişmekle bazı oyuncular bazı şampiyonları daha fazla oynuyor. Teemo dediğimiz şampiyonun counter pickini aldığımızda Teemo pek de işe yarayabilen (takım savaşlarında) lane phase de hayatta kalabilen bir şampiyon da değil.

Qiyana dediğimiz şampiyonun mekaniği de zor değil alt tarafı hareket hızı çok yavaş olan karaktere skill tutturuyorsun. Her karakterin sınıflara göre kendince avantajı ve dezavantajı var. Qiyana fazla mobil, görünmezlik süresi ve kullanım süresi saçmalık boyutunda ve bu hamlenin counter picki sadece bir kaç şampiyon. Nerfleniyor dediğin şampiyon Çin süper sunusundaki adamın hala favori ve imza picki ve onun seviyesindeki bir adam bile bu karakteri oynamaya değer görüp en tepede yer alırken senin oynamayı bilmediğin için bunu söylemen kulağa çok saçma geliyor.

Geri
Yukarı