Riot Games'ten habersiz giriş kodu geldi

yws1n

Centipat
Telefonda takılırken mail bildirimini gördüm. Giriş kodu gelmişti ve aslında ben giriş yapmaya çalışmamıştım. Hemen PC'ye gidip şifremi değiştirdim. Ne yapmalıyım? RAT yemiş olabilir miyim? (Bugün Valorant güncellemesini yapıyordum ve yarısını yapıp bıraktım)

Telefonda takılırken mail bildirimini gördüm. Giriş kodu gelmişti ve aslında ben giriş yapmaya çalışmamıştım. Hemen PC'ye gidip şifremi değiştirdim. Ne yapmalıyım? RAT yemiş olabilir miyim? (bugün Valorant güncellemesini yapıyordum ve yarısını yapıp bıraktım)

Virüs taraması yapın. Eğer hala şüpheleniyorsanız Windows'u baştan kurun. Tahmin edilmesi kolay bir şifre kullanıyorsanız virüse gerek duymadan şifreniz çalınabilir. Bu yüzden tahmin edilmesi zor şifreler kullanın ve mümkünse her hesabınız için ayrı bir şifre belirleyin. Nasıl aklımda tutacağım derseniz de bitwarden gibi şifre yöneticileri kullanabilirsiniz.

Virüs taraması yapın. Eğer hala şüpheleniyorsanız Windows'u baştan kurun. Tahmin edilmesi kolay bir şifre kullanıyorsanız virüse gerek duymadan şifreniz çalınabilir. Bu yüzden tahmin edilmesi zor şifreler kullanın ve mümkünse her hesabınız için ayrı bir şifre belirleyin. Nasıl aklımda tutacağım derseniz de bitwarden gibi şifre yöneticileri kullanabilirsiniz.

Zor bir şifre kullanıyordum aslında. Kaspersky indiriyorum şimdi.

Hocam aynı kod bana da geldi bence bu olayın aslı yok panelci veletlerin yaptığına da eminim. Telefonumda virüs olamaz tuşlu PC'mde virüs olsa bile o hesaba asla girmedim yani bu büyük ihtimalle zaten geçersiz bir koddur.

Geri
Yukarı