Riot oyunlarında değişmeyen sabit 30 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Eren8213

Decapat
RAM
12
Ekran kartı
mx150-0
İşlemci
i7 8550u
Sistemim laptop özellikleri şu şekilde: i7 8550u, 12 GB RAM, MX150-0 ekran kartı, 1TB hard disk. Bu sistem özellikleriyle Valorant LoL gibi Riot Games'in yaptığı oyunlarda sabit 30 FPS'de seçeneklerden 120 FPS yapsam bile sabit 30 da duruyor. Driverlar güncel durumda oyunları silip tekrar yükledim. 2 gün sonra yeniden aynı şekilde FPS seçenek değiştirsem de 30'da duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle laptop şarja takılı değilken oynuyorsanız eğer bunun sebebi yüksek ihtimalle GeForce Experience'dan kaynaklıdır. Uygulamaya girdikten sonra ayarlar kısmından battery boost özelliğinde 30 fps e sınırlıyor olabilir o ayarı değiştirip tekrar kontrol edebilirsin. Olmazsa oyun içi V-sync kapatmayı da dene.

Öncelikle laptop şarja takılı değilken oynuyorsanız eğer bunun sebebi yüksek ihtimalle GeForce Experience'dan kaynaklıdır. Uygulamaya girdikten sonra ayarlar kısmından battery Boost özelliğinde 30 FPS'e sınırlıyor olabilir o ayarı değiştirip tekrar kontrol edebilirsin. Olmazsa oyun içi V-Sync kapatmayı da dene.

NVIDIA'dan 60FPS şekilde düzeltip daha önce denedim yine aynı, battrey booster özelliği kullanamıyorum zaten güç seçenekleri nihai performansda.
Oyun içi tüm ayarları ddeniyorum lakin düzeltimiyor çıldırmalık.

Geri
Yukarı