Çözüldü Riot Vanguard silinmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BadKarma

Kilopat
Daha fazla  
Valorant'ı kaldırmaya çalıştığımda ekrana bir şey gelmediği için klasöre gidip sildim, ardından Vanguard'ı kaldırmaya çalıştığımda da aynı şeyi yaşadım bu yüzden klasörü silmeye çalıştım. Silmeye çalıştığımda silinmeyenler sadece "vgk.sys" dosyası ve "log" klasörü.

Arka planda Vanguard hakkında hiçbir yazılım çalışmıyor, hizmetlerden teker teker baktım. Biraz araştırdım CMD ile 2 adet komut yazıp o hizmetleri durduruyoruz onları yapmama rağmen silemedim silinmiyor. Vgk.sys'nin çalıştığını belirtiyor silmeye çalıştığımda, ama ona ait herhangi bir hizmet çalışmıyor...

Çözümün format olduğunu biliyorum fakat format atmadan kaldırmanın bir yolu var mı?

Çözüm
Bu kodu bir metin belgesine yapıştırın. Farklı kaydet diyerek, a.bat olarak kaydedin. Kayıt türü olarak tüm dosyaları seçin. Daha sonra çalıştırın.
Riot Games'in Vanguard yazılımını ve servislerini gerekli yerlerden siler. Sadece Vanguard'ı silmeli.
Kod:
@echo off
if _%1_==_payload_  goto :payload

:getadmin
    echo %~nx0: Asking for Admin permission from main frame. ~ny4rlk0
    set vbs=%temp%\getadmin.vbs
    echo Set UAC = CreateObject^("Shell.Application"^)                >> "%vbs%"
    echo UAC.ShellExecute "%~s0", "payload %~sdp0 %*", "", "runas", 1 >> "%vbs%"
    "%temp%\getadmin.vbs"
    del "%temp%\getadmin.vbs"
goto :eof

:payload

::Terminate Processes::
set proc_list="BsSndRpt.exe","LeagueClient.exe","LeagueClientUx.exe","LeagueClientUxRender.exe","jpatch.exe","LeagueofLegends.exe","LeagueCrashHandler.exe","RiotClientServices.exe","RiotClientUx.exe","RiotClientUxRender.exe","RiotClientCrashHandler.exe","VALORANT-Win64-Shipping.exe","VALORANT.exe","UnrealCEFSubProcess.exe","vgtray.exe","vgc.exe","log-uploader.exe"
(for %%a in (%proc_list%) do (
   echo "Killing %%a"
   taskkill /IM "%%a" /F
))
::Remove Vanguard::
sc stop vgc
timeout 5
sc stop vgk
timeout 5
sc delete vgc
timeout 5
sc delete vgk
rmdir /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Riot Games\Riot Client"
rmdir /s /q "%ProgramData%\Riot Games"
rmdir /s /q "%ProgramFiles%\Riot Vanguard"
rmdir /s /q "%ProgramFiles(x86)%\Riot Vanguard"
echo "Rebooting in"
timeout 30
shutdown -r -t 0
Ben de Valorant'ı kaldıramıyordum, ticket attım Riot'a. Revo Uninstaller yüklememi söylediler onunla birlikte kaldırabilmiştim. Bir dene istersen.

Bu kodu bir metin belgesine yapıştırın. Farklı kaydet diyerek, a.bat olarak kaydedin. Kayıt türü olarak tüm dosyaları seçin. Daha sonra çalıştırın.
Riot Games'in Vanguard yazılımını ve servislerini gerekli yerlerden siler. Sadece Vanguard'ı silmeli.
Kod:
@echo off
if _%1_==_payload_  goto :payload

:getadmin
    echo %~nx0: Asking for Admin permission from main frame. ~ny4rlk0
    set vbs=%temp%\getadmin.vbs
    echo Set UAC = CreateObject^("Shell.Application"^)                >> "%vbs%"
    echo UAC.ShellExecute "%~s0", "payload %~sdp0 %*", "", "runas", 1 >> "%vbs%"
    "%temp%\getadmin.vbs"
    del "%temp%\getadmin.vbs"
goto :eof

:payload

::Terminate Processes::
set proc_list="BsSndRpt.exe","LeagueClient.exe","LeagueClientUx.exe","LeagueClientUxRender.exe","jpatch.exe","LeagueofLegends.exe","LeagueCrashHandler.exe","RiotClientServices.exe","RiotClientUx.exe","RiotClientUxRender.exe","RiotClientCrashHandler.exe","VALORANT-Win64-Shipping.exe","VALORANT.exe","UnrealCEFSubProcess.exe","vgtray.exe","vgc.exe","log-uploader.exe"
(for %%a in (%proc_list%) do (
   echo "Killing %%a"
   taskkill /IM "%%a" /F
))
::Remove Vanguard::
sc stop vgc
timeout 5
sc stop vgk
timeout 5
sc delete vgc
timeout 5
sc delete vgk