Rise of the Tomb Raider 2X GTX Titan performansı

Merhaba arkadaşlar.
Merakla beklediğim Rise of the (Tonb Raider) PC için de çıkmış bulunmakta. Çoğu oyun gibi bu da henüz stabil değil, örneğin; 1'den fazla GPU kullanamayır haliyle de tek GPU performansı alınabiliyor, ki tek GPU'da bile düşük performans veriyor. Ancak, Nvidia İnspector Toll ile ufak bi ayar çektikten sonra; 1'den fazla GPU'yu kullandırmak ve haliyle de yaklaşık 2 kat (%75-80) performans almak mümkün oluyor.

2K Veriy High
'da 2x GPU olarak görünse de, aslında kullanılmıyor: (Ortalama 30-35 FPS, yani tek kart performansı)
SLI Performansı devre dışı.jpg

Yaptığım ayardan sonra, 2K Very High
'da 2x GPU tam kullanım: (Ortalama 55-60 FPS, yani SLI'in alması gereken performansı)
SLI Etkin.jpg

Neyse, fazla uzatıp mesajımı okumadan es geçmenizi istemediğimden kısa kesiyorum. (Biraz soru payı olsun)
Oyunu kesinlikle çok beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim, zaten severek oynadığım bir seridir Tomb Raider.
Yalnız şunu söylemeliyim ki; Rise of tehe'da Lara'yı ayrı bi güzelleştirmişler ...:kalp:

Bu da videomuz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada, sistemde OC yoktur.

Valla hocam çok zor bir durum. O kadar güzel sistemi alıp, üzerinde onca emek veripte OC yapamamak çok zor ve kötü bir durum olsa gerek. Peki ya size geçici PSU temin edemiyorlar mı ? Biraz daha üstlerine gidin mesela :D

Evet hocam, benim 12 GB yapma şansım oldu fakat düşükten yukarısı (orta,düşük-orta) kurtarmaz mı hiç :(
Emin değilim, siz ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Ama şu an için çok zor, şöyle ki: Tek Titen ile 1080p ve orta ayarlarda ortalama 60 FPS alıyorum. Belki 1 iki UP'dan sonra daha çok performans sağlayabilir oyun.

@VanquisheR_, maalesef öyle bir durum söz konusu değil, yapmazlar yani. Ama elimde ikinci bi PSU zaten vardı ancak biraz acele edip elden çıkartım tabi :D

Merhaba arkadaşlar.
Merakla beklediğim Rise of the (Tonb Raider) PC için de çıkmış bulunmakta. Çoğu oyun gibi bu da henüz stabil değil, örneğin; 1'den fazla GPU kullanamayır haliyle de tek GPU performansı alınabiliyor, ki tek GPU'da bile düşük performans veriyor. Ancak, Nvidia İnspector Toll ile ufak bi ayar çektikten sonra; 1'den fazla GPU'yu kullandırmak ve haliyle de yaklaşık 2 kat (%75-80) performans almak mümkün oluyor.

2K Veriy High
'da 2x GPU olarak görünse de, aslında kullanılmıyor: (Ortalama 30-35 FPS, yani tek kart performansı)
Eki Görüntüle 136518

Yaptığım ayardan sonra, 2K Very High
'da 2x GPU tam kullanım: (Ortalama 55-60 FPS, yani SLI'in alması gereken performansı)
Eki Görüntüle 136521

Neyse, fazla uzatıp mesajımı okumadan es geçmenizi istemediğimden kısa kesiyorum. (Biraz soru payı olsun)
Oyunu kesinlikle çok beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim, zaten severek oynadığım bir seridir Tomb Raider.
Yalnız şunu söylemeliyim ki; Rise of tehe'da Lara'yı ayrı bi güzelleştirmişler ...:kalp:

Bu da videomuz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada, sistemde OC yoktur.
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. :)

Esenlikler dilerim biraz geç bir soru lakin ben AMD R9 295X2 ve R9 290X Crossfire olarak kullanıyorum ancak oyunda tek GPU çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı