Rise Online Değerlendirmesi

AlpTgin

Hectopat
Evet arkadaşlar, uzun zamandır beklediğimiz yerli mmorgb oyunu Rise Online'nı deneyimle fırsatım oldu.
Oyuna başlarken iki temel ırktan birini seçmeniz gerekiyor. Protean ve lunaskar.
eski KO oyuncularının hatırladığı şekli ile (Elmorad ve Karus) ırklarından birini seçmeniz gerekiyor.
Oyun beta sürümünde olduğu için 70 lvl ve itemle başlıyorsunuz.

Bu iki krallık amansız bir savaş içinde. Size düşen tarafınızı seçip kralliginizin galip gelmesi için savaşmak.
Deneyimlediğim kadarı ile oyun Knight Online'i oldukça anımsatıyor. Öyle ki NPC yerleri, ana spawn noktaları grafik olarak farklı, konum olarak birebir aynı durumda. KO'dan farklı olarak oyuna meslekler eklenmiş. Tam olarak nasıl işlediğini anliyamasam da Black Desert Online oyunundaki mesleklerle neredeyse aynı diyebilirim. Kozmetikleri, oyuna binek eklemeleri çok hoşuma gitti. Oyunun grafikleri çok ahım şahım değil. Optimasyon sorunları var. Full ayarlarda FPS düşmesi yaşanıyor. Orta ayarlarda ise karakteri seçmek zorlaşıyor.
Haritalar, karakterler, bosslar, savaş alanlarındaki yaratıklar hemen hemen KO'ya benziyor. Kısaca oyunun geleceği var mı bilemem zira benim düşüncem çıkış tarihinde sağlam telif yiyeceği yönünde ama oynanır mı, şahsen çıkış tarihinde telif yiyip kapanmazsa saatlerimi gömeceğim.

Oyun güzel ve hataların giderilmesi gerekiyor. Tabii bu da beta sürecinde muhtemelen halledilecek. P2W olmadığı takdirde sağlam bir kitleye sahip olur. Fakat böyle büyük bir yapıma yatırım yapilmisken daha özgün bir oyun efsane olurdu. Rise Online, hayat ofline demeye başlayacağımız günler yakındır. Geliyor gelmekte olan 😂

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    41,4 KB · Görüntüleme: 386
Ben yıllardır Knight Online oyuncusu olarak hiç ısınamadım nedense. Çok farklı bir oyun gibi geldi bana, Rise Online Hayat Offline gibi bir şey olmaz bence.

Büyük umutlarla bekledik ama Knight Online yerini alabilecek bir oyun olmadığını görmüş olduk. Bu yüzden baştan yazsalardı en azından farklı kitleleri oyuna çekebilirlerdi.

Ben yıllardır Knight Online oyuncusu olarak hiç ısınamadım nedense. Çok farklı bir oyun gibi geldi bana, Rise Online hayat offline gibi bir şey olmaz bence.

Yani KOnun yerini tutmaz elbette. Fakat maalesef KO öyle bir hale geldi ki sıfırdan başlamak P2W takilmamak imkansız oldu. Bu sebeple güzel bir alternatif olabilir.

Yani KOnun yerini tutmaz elbette. Fakat maalesef KO öyle bir hale geldi ki sıfırdan başlamak P2W takilmamak imkansız oldu. Bu sebeple güzel bir alternatif olabilir.
Bazıları için olabilir tabi. Ben kişisel olarak söylüyorum. Bana hitap etmedi. Çok beğenenler illa ki olacaktır. Eski Knight Online'daki gibi herkesin konuşacağını sanmıyorum sadece.

Rise online world oynuyorum gayet sardı
1 saat kadar kaldım. Bana hitap etmedi. Knighttan devam.
Büyük umutlarla bekledik ama Knight Online yerini alabilecek bir oyun olmadığını görmüş olduk. Bu yüzden baştan yazsalardı en azından farklı kitleleri oyuna çekebilirlerdi.

ko dediğin Super Mario'dan az hallice elektrik tüketimine neden olup oyun olmaktan çıkmış şey mi item ve oyun parasını satacak kimse bulamamanın verdiği acizliği "çıkar telefonunu göster" temalı nasıl karalama yapabiliriz avuntusunu forum kullanıcılarının anlayacağını umuyorum.

Rise Online world oynuyorum sardı eğleniyorum deneyimleyip keşfetmek vakit geçirmek güzel. Oyun Türk yapımı istek-talep-öneri'lerini dinliyorlar yöneticiler bilgilendirme olsun destek olsun sürekli oyuncunun yanında daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Oynayan varmı diye sorulmuş 80/150 bin yerli yabancı oyuncusunu olduğunu düşüyorum. Tüm haritalar aşırı kalabalık hatta yer yer aşırı kalabalık gecikme/lag'a bile neden oluyor

Son düzenleme:
Rise Online bence oynanır, bu oyunu oynayanların %70'i Knight'tan geçti %30§u ise daha önce Knight oynamamış Rise'yi ilk defa reklamlardan görenlerden oluşuyor, bayan kalabalık bir kitlesi var gün geçmiyor ki ye etkinlikler ye güncellemeler geliyor, şu an düşük sistemi olanlar asla Rise oynayamaz, ben Knight 2005'ye başladım 1 ay öncesine kadar oynuyordum, evliyim çocuğum var kınght a ayırdığım para artık yememeye başladı her ay 500 TL sadece pus parası item yapayım dersen aylık 1K gözden çıkarıcaksın onu da geçtim 20 k 30 klık char i cz de yatalak oluyor farmer kesmekten başka çaremiz yok bütün slotlar parsel parsel alınmış clanlar değişmeli kasıyor, böyle bir oyun ortamında 30klık char ile cz de farm atamamak cz farmer harici adam kesememek benim zoruma gidiyor, ve bu sebeplerden dolayı Rise Online yeni bir başlangıç için çok iyi olacak ve ben eminim ki ileriki yıllarda Rise de çok tutulan güzel bir oyun olacak, sene 2005'te Knight'ın ilk yıllarında alternatif oyun yoktu dünyanın yarısı bu oyunu oynuyordu doğal olarak büyük kitlesi var bir sürü insan yatırım yapmış Knight'tan kopamıyor, şu an Rise yüzlerce oyun ile yarış içerisinde, benim oyunum bu saatten sonra Rise Online.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı