Riser kablo ile USB Üzerinden ekran kartı takmak mümkün mü?

Unavailableuser

Megapat
Makaleler
2
Mining yapanların kullandığı USB 3.0 üzerinden GPU bağlamayı düşünüyorum. Tabletimde HD3000 var en azından GT730 tarzı bir GPU alıp 3.0 üzerinden kullanmam mümkün mü? Bahsettiğim kablo bu. PCIe bağlamadan direkt USB ile çalıştırmayı düşündüm.

Screenshot_20190625-114626_Samsung Internet Beta.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining yapanların kullandığı USB 3.0 üzerinden GPU bağlamayı düşünüyorum. Tabletimde HD3000 var en azından GT730 tarzı bir GPU alıp 3.0 üzerinden kullanmam mümkün mü? Bahsettiğim kablo bu. PCIe bağlamadan direkt USB ile çalıştırmayı düşündüm.

Eki Görüntüle 408371
orada tabletim demişsin ama tablet pc mi demek istedin?

Eğer laptop ise genelde wifi kartı yerine takılır bu egpu dönüştürücüsü çünkü wifi kartının bağlı olduğu slot pci slotudur. Normal bir kasada alacağınız performansı tabii alamazsınız.

Ama çalışır. Problem olmaz. Overclock yapmamanızı öneririm ucuz bir dönüştürücüyse yanma ihtimali var ve ekran kartınıza zarar verebilir.

HD3000 çok eski nesil intellerin grafikleri. Böyle bir yöntem kullanacağınıza kasa toplamak daha mantıklı değil mi? Güncel bir işlemci ve gt 730 grafiklerle başlarsınız ve güncelliğini korumaya devam eder pcie 3.0 destekli bir kartta alabilirsiniz bana bu dönüştürücü yöntemi çok etik bir çözüm gibi gelmiyor.

orada tabletim demişsin ama tablet pc mi demek istedin?

Eğer laptop ise genelde wifi kartı yerine takılır bu egpu dönüştürücüsü çünkü wifi kartının bağlı olduğu slot pci slotudur. Normal bir kasada alacağınız performansı tabii alamazsınız.

Ama çalışır. Problem olmaz. Overclock yapmamanızı öneririm ucuz bir dönüştürücüyse yanma ihtimali var ve ekran kartınıza zarar verebilir.

HD3000 çok eski nesil intellerin grafikleri. Böyle bir yöntem kullanacağınıza kasa toplamak daha mantıklı değil mi? Güncel bir işlemci ve gt 730 grafiklerle başlarsınız ve güncelliğini korumaya devam eder pcie 3.0 destekli bir kartta alabilirsiniz bana bu dönüştürücü yöntemi çok etik bir çözüm gibi gelmiyor.
Tablet PC doğru yazdım. I3 2365M işlemcisi var HD3000 kullanıyor. Harici olarak Macbook ve oyun bilgisayarım zaten var. Tatile gittiğimde vakit geçirmek için Tablet üzerine EGPU düşündüm USB 3.0 ile. USB 3 portu ile direkt kullanmam mümkün mü değil mi hiçbir yerde cevap bulamadım.

Bende ekstradan ekran kartı var riser şipariş ettim gelince ilk onu deneyeceğim sonuçları buraya yazarım
Sonuç:
USB 3.0 üzerinden bağladım riser kartı Power'ı kısa devre yaptırdıktan sonra ekran kartını taktım (RX 550) bilgisayarı açtım görüntü geldi ama ekran kartını algılamadı ve fanı da çalışmıyordu bir süre bıraktım öyle bıraktım ve ısındığını fark ettim ve Power'ı kapadım ve kartı söktüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı