RiskWare.IFEOHijack nedir?

Odios01

Hectopat
Merhabalar. Malwarebytes ile bilgisayarımı tarattığımda 4 ya da 5 tane "RiskWare. IFEOHijack" virüsü buldu. Karantinaya alıp, virüsü sildim. RiskWare. IFEOHijack nedir? Kaspersky ile taratmam gerekir mi? Bilgisayara zarar verir mi?

Riskli yazılım, kötü amaçlı kullanıcılar tarafından veri silmek, engellemek, değiştirmek veya kopyalamak ve bilgisayarların performansını düşürmek için kullanıldığında hasara neden olabilecek yasal programlara verilen addır. Riskware.IFEOHijack zararlısı hakkında bir bilgim yok. Malwarebytes'in sitesinden açıklamalarına bakabilirsin ben şahsen anlamadım. Malwarebytes ile tarama yapıp karantinaya aldıysa sıkıntı olmaz. Bilgisayara zarar vermiş olabilir.
Ayrıca Kaspersky zararlıların işletim sistemine verdiği zararları tarayıp düzeltebiliyor.

Son düzenleme:
@ArdaFRKN , @Khamzat Defender Control indirmiştim. Zaten bununla alakalı konu açmıştım. Bu uygulama ile ilgili olabilir mi? Ayrıca Kaspersky ile taratmam gerekiyor mu?
@ArdaFRKN Kaspersky'da bir ayar yapmam gerekir mi yoksa virüslerin verdiği zararları otomatik tarayınca buluyor mu?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı