Rival 600 Almaya Değer mi?

Çok rahatsızlık verdiği zaman tamamen sokup temizleyerek, kendim sağlam ve sorun çıkarmayacak şekilde yapistiririm. Hatta bu işlemi yapmadan önce bu ne kardeşim diye iade eder yenisini zorlarim. Sonuçta az buz paraya satılmayan donanımlar üreten bir firma ve bu sorun tekrar ediyorsa hak ettikleri budur.
Hiçbir mouse Rival 600 kadar hoşuma gitmedi maalesef, siparişi vermeyi düşünüyorum ama kararsızlık devam ediyor. Sanırım önce iletişime geçip iade hakkında bilgi almak gerek. Çoğu firma iade almiyoruz diyor, bilmiyorum.

Rival 600'ün bana göre tek rakibi G502'dir. Aşırı kaliteli bir mouse fakat kronik sorunları var onu dikkate alarak almanızı tavsiye ederim :).

Şu amazon olayını da bir türlü anlamadım. Şimdi Amazon.com - Logitech 502 Hero = 50 dolar yani 305 TL iken, Amazon.de - Logitech 502 Hero = 70 Euro yani 476 TL fiyat etiketine satılıyor.
İkisinde de bu fiyatlar kapıma kadar gelecek olan her şey dahil fiyatlar mıdır yoksa bu fiyatların üzerine vergi ve benzeri ücretler eklendikten sonra ne çıkarsa bahtımıza mı oluyor. Yani nihayi rakam nedir, extra ücret olabilir de olmayabilir de şeklinde alışveriş yapmak ne kadar mantıklı?
Ürün çok girintili çıkıntılı çok hoşlandığım bir tarz değil ama scrool tuşunun detayı hoşuma da gitti, ucuz bulunursa belki seçenekler arasında yer vermeyi düşünüyorum.
İade seçeneği kayıt şartsız beni zorlamayacak ve makul fiyatlı bulursam Rival 600 tekrar almak birinci sırada. Israrla Deadhadder elite hoşuma gitmedi, bugün yine Mediamarkt yolum düştü her ne kadar benim baktığım Essential modeli olsa da zaten aralarında da bariz bir fark yok.
İlk ürün gelmez muhtemelen çünkü kullanılmış diyor. Amazon kullanılmış ürünleri TR'ye göndermiyor.

Ürünleri örnek olarak vermiştim. Önemli olan burada gözüken tutar benim her şey dahil alacağım fiyat mı değil mi diye ama tatmin edecek cevap gelmedi. Zaten bir önemi de kalmadı gün içerisinde Adekstore ile görüştüm, derdimi anlattım aynı firma tarafından 2 kere mağdur edildim, ben bu ürün almak istiyorum fakat iade hakkımın saçma sapan mazeretlerle gasp edilmesini istemiyorum dedim, sizi mağdur eden Gameekstra mı diye sordu zaten karşıdaki ses.
Her ne kadar ilk başta üründe sorun olmazsa almıyoruz şeklinde bir cümle kursa da, iş Gameekstra yı gömmeye gelince, sonuçta bu ürünü beğenmeseniz bile iade edebiliyorsunuz şeklinde bir söylemde bulundu, ses kaydı da aldım her ihtimale karşı, her ne kadar ihtiyacım olacağını düşünmesem hatta umut ediyor olsam da.
Rival 600 tekrar sipariş ettim, net üzerinde hemen hemen her firmada satıcı Gameektra olduğundan bu defa işi sağlama aldım. Umuyorum her hangi bir sorun yaşamam ve tekrar tekrar aynı şeylerle uğraşmak zorunda kalmam.

Ürünleri örnek olarak vermiştim. Önemli olan burada gözüken tutar benim her şey dahil alacağım fiyat mı değil mi diye ama tatmin edecek cevap gelmedi. Zaten bir önemi de kalmadı gün içerisinde Adekstore ile görüştüm, derdimi anlattım aynı firma tarafından 2 kere mağdur edildim, ben bu ürün almak istiyorum fakat iade hakkımın saçma sapan mazeretlerle gasp edilmesini istemiyorum dedim, sizi mağdur eden Gameekstra mı diye sordu zaten karşıdaki ses.
Her ne kadar ilk başta üründe sorun olmazsa almıyoruz şeklinde bir cümle kursa da, iş Gameekstra yı gömmeye gelince, sonuçta bu ürünü beğenmeseniz bile iade edebiliyorsunuz şeklinde bir söylemde bulundu, ses kaydı da aldım her ihtimale karşı, her ne kadar ihtiyacım olacağını düşünmesem hatta umut ediyor olsam da.
Rival 600 tekrar sipariş ettim, net üzerinde hemen hemen her firmada satıcı Gameektra olduğundan bu defa işi sağlama aldım. Umuyorum her hangi bir sorun yaşamam ve tekrar tekrar aynı şeylerle uğraşmak zorunda kalmam.
Her şey dahil fiyat değil o 50 dolar. 70 dolara ortalama 25 dolar vergi+kargo çıkıyor.
İtopya'dan alsana hocam bu kadar sorunluysa muhtemelen yenilenmiş ürün satıyorlardır. Zaten 380 TL'ye zor. Amazon'da bile daha pahalı.

Yurtdışı Amazon paylaşımlarını örnek olsun diye paylaştım oradan alışveriş yapmayı düşünmedim. Amazon.tr üzerinden Rival 600 aldım zaten fakat satıcı Gameekstra firmasıymış ve beni tekrar mağdur etti. Şu an Adekstordan 379 TL ye verdim siparişi. Yarın ürün elime geçtiğinde açılmamış paket nasıl oluyor görünce bir nebze Rival 600 e karşı umudum artacak ve eve gelip test edince de her şey ortaya çıkacak.
İtopya diğer firmalar kadar uygun fiyatla satmayı düşünürse her hangi bir ürünü oradan da alışveriş yaparım, ilk adımı onlar atacak ki biz de atalım, tuzları kuruysa benim ki daha kuru.

Yurtdışı Amazon paylaşımlarını örnek olsun diye paylaştım oradan alışveriş yapmayı düşünmedim. Amazon.tr üzerinden Rival 600 aldım zaten fakat satıcı Gameekstra firmasıymış ve beni tekrar mağdur etti. Şu an Adekstordan 379 TL ye verdim siparişi. Yarın ürün elime geçtiğinde açılmamış paket nasıl oluyor görünce bir nebze Rival 600 e karşı umudum artacak ve eve gelip test edince de her şey ortaya çıkacak.
İtopya diğer firmalar kadar uygun fiyatla satmayı düşünürse her hangi bir ürünü oradan da alışveriş yaparım, ilk adımı onlar atacak ki biz de atalım, tuzları kuruysa benim ki daha kuru.
Dediğim gibi o fiyatta bir bit yeniği var 380 TL'ye Rival 600 Olmaması lazım. Amazondan alsan 600 TL'ye geliyor.
Yenilenmiş üründür bunlar büyük ihtimalle, yani daha önce iade edilip tamir görmüş ürünler.

Bilemiyorum, ben Rival 600 bakmaya başladığım ilk andan beri bu ortalamadaydı fiyatlar. Bana iade gönderildiğini düşündüğüm ürün bile en ufak şüphe duyulacak kullanılmışlık izi yoktu sadece paketi orjinal havalı poşet değildi. Yarın gelenin durumuna göre o konuda da rahatlamış olacağım fakat tamir görmüş kısmı için bir şey diyemem.
Ayrıca bu tarz ürünler Yenilenmiş olarak belirtiliyor, en azından ben HDD tarafında bu tarz ürünleri görüp insanları da uyardım bunlarda öyle bir ibare yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı