Rıza dışı SMS gönderip rahatsız eden kuruluşu şikayet etmek

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Telefonuma İHH isimli bir şirketten sürekli SMS gelip duruyor. Buna rızam yok, rıza onayı da vermedim. İYS sisteminde de gözükmüyor. Ayrıca telefon numaramı biliyorsa başka kişisel bilgilerimi de biliyorlardır. Ben bu şirketin elindeki tüm kişisel bilgilerimin hiç elde edilmemiş, hiç şirketin eline geçmemiş şekilde numara ve kişisel verilerimin silinmesini kesinlikle bir daha hiçbir SMS gönderilmemesini istiyorum.
Ayrıca illegal SMS yolladıkları için ceza yemeliler. Bu şirket nerelere ve nasıl şikayet edilir?
Ayrıca Vodafone sitesinden cep telefonu numarasıyla altyapı sorgulama yapıp telefonuma gelen kodu girdikten sonra sürekli SMS ve arama yapılmaya başlandı. Gözüken bilgiler Netspeed'den farklı da değildi. İYS'den tüm arama ve SMS izinlerini kapattıktan sonra da artarak devam etti. En son birkaç defa bir daha beni aradıklarında bir daha beni aramayın diye ikaz edince arama sorunu çözüldü ama SMS çözülmedi. Bu bile İYS'nin ne kadar işe yaradığını, baştan savma yapıldığını ispatlar nitelikte.
Ben Vodafone'un üç haneli fahiş fiyatta olup bir şey vaadetmeyen kapmanyalarının, 24 ay taahhütlü alıp 3 ay sonra 21 ay boyunca iki katını ödeyeceksiniz fiyatlı sabit internet paketlerine maruz kalmak zorunda değilim.

Başka bir şey bulamadım. Spam bildirip engelllemeyi denediniz mi?
İnsanlara SMS atma vakfı engellendikçe, farklı isimle (İHH'nın arasına nokta koymak, nokta koymamak, sonuna nokta koymak, başına nokta koymak) yine SMS attığı için engellemek sorunu çözmüyor. Tarafıma rıza dışı inatla yani kaçak olarak SMS yolladıkları için ceza almalarını istiyorum.

İnsanlara SMS atma vakfı engellendikçe, farklı isimle (İHH'nın arasına nokta koymak, nokta koymamak, sonuna nokta koymak, başına nokta koymak) yine SMS attığı için engellemek sorunu çözmüyor. Tarafıma rıza dışı inatla yani kaçak olarak SMS yolladıkları için ceza almalarını istiyorum.
İleti yönetim sistemi bile bunu engelleyemiyor ise yapılabilecek bunu biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı