Rize'de içme suyunda siyanür tehlikesi var mı?

ilhan yalçın

Decapat
Yer
Rize/çayeli
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Su içilebilir mi? Rize'nin çayeli ilçesinde yaşıyorum, annem ve kardeşim çok tedirgin.
Su bile içmiyorlar korkudan, paketli su kullanıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Erzincan ve Fırat nehri nere Rize nere. Ben de Rizeliyim yapacağınız en sağlıklısı genel olarak da içme suyunu kaynatarak çay, kahve, yemek yaparken kullanmak ama normal içmek için paketli su almak.

Onun dışında siyanür Rize'ye gelmez daha neler.
kardeşim suyun kokusunun bile değiştiğini düşünüyor ona nasıl kanıtlayabilirim bunu haberleri izleyince korktu doğal olarak

Kardeşim suyun kokusunun bile değiştiğini düşünüyor ona nasıl kanıtlayabilirim bunu haberleri izleyince korktu doğal olarak.

Psikolojik işte, düzelirler zamanla alıver 5 ya da 19 litrelik petlerden ne olacak en azından içleri rahat etsin. Sen de kendine kettleda içme suyunu kaynatarak çay, kahve yapıp karşılarında içersin.

Psikolojik işte, düzelirler zamanla alıver 5 ya da 19 litrelik petlerden ne olacak en azından içleri rahat etsin. Sen de kendine kettleda içme suyunu kaynatarak çay, kahve yapıp karşılarında içersin.

Çernobil felaketinde çay içen bakan geldi aklıma :) tavsiyeler için teşekkürler

2024'te şebeke suyu içen kaldı mı?

Benim bildiğim kadarıyla dağlardan geliyor Rize'nin suyu

2024'te şebeke suyu içen kaldı mı?

Rize'de içiliyor ama yağmur, çamur çok olduğundan dümdüz tüketmiyoruz biz gittiğimizde. Kaynattığında normal sudan farksız öyle klor vb. yok temiz kaynak suyu.

Çernobil felaketinde çay içen bakan geldi aklıma :) tavsiyeler için teşekkürler

Doğru ama onlar çok evham yapmışlar hani Fırat nehrine yakın bir ilde olsa anlarım da bu olay alakasız Rize için. Siyanür kendi bölgesindeki toprağı ve nehrin havzasını dağıtacak en fazla.

Geri
Yukarı