RK61 nereden alınmalı?

zbtaskirmaz

Kilopat
Merhabalar.

Hem bluetooth hem usb destekleyen klavye araştırmalarım sırasında ilk gördüğüm ürün Redragon K530 oldu. Maalesef bu hafta bir zam gelmiş kendisine, ondan vazgeçmek zorunda kaldım. Bugün RK61 isimli klavyeyi gördüm, bizim ülkemizde de bayağı ünlü gibi duruyor, almak için kolları sıvadığımda çok değişik bir şey dikkatimi çekti.

Bu ürünün Aliexpress fiyatı:
30232B02-81B9-4817-872C-361787543D68.jpeg

Bu ise Amazon’daki fiyatı:
1DD4FFA1-E705-4F62-95F8-BF2DF5158C1D.jpeg

Aliexpress’ten 4 kişi sipariş etmiş ancak değerlendirme yapmamışlar. Aynı durum RK68 için de geçerli ancak onu 18 kişi almış ve yine değerlendirme yok. Maalesef bu klavye konularında pek bir bilgim yok, ilk defa giriş yapıyorum. RK61 her yerde 1000 liradan ucuza satılmazken neden Aliexpress’te bu fiyata satılıyor? Alırsam dolandırılma ihtimalim yüksek midir?

Merhaba.

Hem Bluetooth hem USB destekleyen klavye araştırmalarım sırasında ilk gördüğüm ürün Redragon K530 oldu. Maalesef bu hafta bir zam gelmiş kendisine, ondan vazgeçmek zorunda kaldım. Bugün RK61 isimli klavyeyi gördüm, bizim ülkemizde de bayağı ünlü gibi duruyor, almak için kolları sıvadığımda çok değişik bir şey dikkatimi çekti.

Bu ürünün AliExpress fiyatı:
Eki Görüntüle 1531294

Bu ise Amazon'daki fiyatı:
Eki Görüntüle 1531295

AliExpress'ten 4 kişi sipariş etmiş ancak değerlendirme yapmamışlar. Aynı durum RK68 için de geçerli ancak onu 18 kişi almış ve yine değerlendirme yok. Maalesef bu klavye konularında pek bir bilgim yok, ilk defa giriş yapıyorum. RK61 her yerde 1000 liradan ucuza satılmazken neden AliExpress'te bu fiyata satılıyor? Alırsam dolandırılma ihtimalim yüksek midir?

Zamanında 300TL idi almadığıma pişman oldum bilgisayarım yoktu tabii gereksiz olurdu.
AliExpress dekinin gerçekten klavye olduğuna emin misin tuşları olmasın.

Satıcıya fiyatın sebebini sordum, bakalım cevap verecek mi? Sizin önereceğiniz bir klavye var mıdır? Hem tabletimde hem de konsolumda kullanacağım için USB + Bluetooth özellikli bir klavye arıyorum.
Yurtdışı olduğu için olması gerekenden yükseğe satılıyor maalesef. Ajazz AK33'e bakabilirsiniz. Beyaz rengini(black switch) de alırsanız konsol ve tablet için daha güzel durur diye düşünüyorum.

Yurtdışı olduğu için olması gerekenden yükseğe satılıyor maalesef. Ajazz AK33'e bakabilirsiniz. Beyaz rengini(black switch) de alırsanız konsol ve tablet için daha güzel durur diye düşünüyorum.
RK61 varken çöplere yer yok.
Satıcının ne olduğu belli değil, alınmaz. Banggood´dan bakın.

Alırken Türkiye Direkt Posta ile alın. Hem hızlı gelir hem de vergi ödenir.

Hocam yanlış konuya yazmışım, tablet ve konsol için kullanacak birine yazacaktım 😕

Banggood üzerinden aldığımda 1236 TL ediyor, bu klavyeye bakmamın tek sebebi Redragon K530’dan daha ucuz olduğunu düşünmemdi. Meğersem fiyatları neredeyse aynıymış. K530 beyaz renklisi 1342 liraya geliyor.

Hocam yanlış konuya yazmışım, tablet ve konsol için kullanacak birine yazacaktım 😕
Aslında tam benim için yazmışsınız :) Bilgisayarım yok, sadece konsolum ve tabletim var ve sadece bu cihazlarda kullanmak için klavye alıyorum. Almışken biraz kaliteli olsun istedim ve karşıma K530 çıktı. Hem usb hem bluetooth desteklemesi ve Youtube videolarından gördüğüm kadarıyla hoş bir yazma hissiyatı olduğu için bu klavyede karar kıldım. Açıkçası 2 haftadır bakınıyorum ancak bundan başka kriterlerimi karşılayan kaliteli bir klavye bulamadım. Ajazz AK33’ü görmüştüm ancak hoşuma gitmedi pek. Sizlerin önereceği çok tuzlu olmayan bir klavye varsa çok mutlu olurum. Sosyalde biraz dolaştım ancak neredeyse herkes Logitech K380 öneriyor, benim de ilk hedefim oydu ancak tam almak üzereyken fark ettim ki usb desteği yok, sadece bluetooth ile kullanılabiliyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı