RK61 vs GK61

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    25

Umut Mutlu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yakın zamanda %60 veya TKL boyutunda(%60 olursa daha iyi olur) olan bir klavye almayı düşünüyorum ve bu iki klavye arasında kaldım. RK61'i daha çok beğendim ama Switch'lerini bilmiyorum. GK61 gateron Switch'leri kullanıyor. Brown Switch almayı düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım?
Not: Eğer başka klavye önerileriniz varsa söyleyebilirsiniz.
Bütçe: 200-400 TL. Yukarıda da belirttiğim gibi %60 veya TKL olursa sevinirim.

GK61 alacaksan 2 versiyonu var. Optik hotswapable olan ve normal hotswapable olan. Optik olanda switch seçeneği çok fazla değil ama fiyatı uygun. Diğer daha iyi bence ama bütçeyi aşar sanırım.

TKL düşünürsen Redragon olabilir ama sadece blue switch seçeneği var onda da.

GK61 alacaksan 2 versiyonu var. Optik hotswapable olan ve normal hotswapable olan. Optik olanda Switch seçeneği çok fazla değil ama fiyatı uygun. Diğer daha iyi bence ama bütçeyi aşar sanırım.

TKL düşünürsen redragon olabilir ama sadece Blue Switch seçeneği var onda da.

Ben GK61'i şu linkten: Geek GK61 60% 61Keys Gateron Optical Axis RGB Mechanical Keyboard Type-c Programmable Gaming Computer Peripherals from Computers & Office on banggood.com.
RK61'i ise şu linkten: Royal Kludge RK61 bluetooth Wired Dual Mode 60% RGB Mechanical Gaming Keyboard Computer Peripherals from Computers & Office on banggood.com.
Almayı düşünüyorum.
Sadece hangisini alacağıma karar veremedim.
RK61 vergilerle birlikte 412 TL oluyor. Bence RK61 alın, hoşuma gitti yalan yok. Diğer markayı bilmiyorum.

Bende RK61'i çok sevdim ama Switch'leri belli olmadığı için biraz korkuyorum. Bir de yeni kullanıcılara 20$lık bir kupon veriyorlar onu kullanarak 300 TL civarlarında almayı düşünüyorum. Bu kupon iki klavyede de kullanılabiliyor.
@sodyum gateron>kailh box>Cherry>kailh>outemu şeklinde bir sıralama yapmıştı. Bu sıralamaya bakarak GK61'in Switch'leri daha iyi diyebilirim. @sodyum sence royal kludge markasına güvenip RK61 mi almalıyım yoksa GK61 mi almalıyım? Bu konuya benzer bir konuda yazdıklarına bakarak bilgili olduğunu düşündüm. Bu yüzden sana sordum😄

Hala alamadım ben de bir klavye... GK61 ön siparişe açıldı ama o kadar bekleyemeyeceğim gibi klavyem bozuldu. 10 gün sonra stoğa girecek bir de o 15-20 güne gelecek derken klavye anca 1 aya gelecek ne yapsam bilemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı