RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

Makaleler
35
d.jpg

Tanıtım :

RKill, standart görev yöneticisiyle sonlandırılamayan kötü amaçlı yazılım (malware) işlemlerini sonlandırmanıza yardımcı olan ücretsiz bir programdır. Böylelikle mevcut antivirüs programınızla aktif olmayan kötü amaçlı yazılımı kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Bazı kötü amaçlı yazılımlar belirli dosya adlarına karşı duyar olmalarından dolayı (rkill.exe gibi) RKill programını farklı bir dosya adıyla indirmeniz gerekebilir. (iExplore.exe)

Kullanımı :

rkill.exe uygulamaısnı masaüstüne indiriniz. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınız. Rkill zararlı uygulamalar ve onların temizlenmesi için yapılması gereken hizmetleri durdurması için hareketsiz "Rkill Finished" yazısı gelene kadar bekleyin. Ardından "Tamam" butonuna basın. Masaüstünüze oluşan Rkill.txt dosyasını buraya veya sizden istenen ilgili konuya ekleyin. Rkill zararlıları temizlemez sadece çalışmasını durdurur. Ardından MalwareBytes ve benzeri güvenlik yazılımları ile tarama yapıp temizlik yapmanız gerekir. Eğer biri sizi bu konuya yönlendirmiş ise sisteminizi yeniden başlatmadan (yeniden başlarsa zararlılar aktifleşir) önerdiği güvenlik yazılımı ile temizlik yapın.

İndirmek için : RKill Download

Kimse anlamıyor ki, açamıyoruz ki çalıştıralım. Bu sorunla kriz geçireceğim. Birisi bir yardımcı olsun. Bu sorun bırakmıyor bir şey açalım. O yüzden çalıştıramıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İbrahim doğru düzgün sorununu anlatın bu şekilde yardım isteme şekli yok. Nasıl kullanacağın yukarıda yazılı. Bu konu ile ne alakan var ilk önce onu söyle bakalım.

@THE_MILLER @24099 @Murat5038

Şimdi ben bu Rkill ile tarama yaptım. Tarama da bu sonuçlar çıktı. Yalnız tarama yaparken Tixati(torrent uygulaması işte) ile dosya iniyordu.

Tarama yaptıktan sonra kapattım ve Kaspersky Virus Removal Tool ile tarama yapmak istemiştim. Kurulum yaparken genelde disk seçili olmuyor. Onu seçip "Scan" a bastım ve birkaç saniye sonra Laptop dondu. Reset tuşu olmadığı için fişini çıkartıp birkaç saniye sonra geri takıp çalıştırdığımda Laptop açıldı. Fakat şu an arasıra saliselik takılmalar oluyor. Bu işlemi yapmadan önce bir sorun yoktu. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Rkill.txt
    3,2 KB · Görüntüleme: 425
@LeonS.Kennedy
Rkill ve KVRT ile alakalı değil diye düşünüyorum. Ani fiş çekmeden dolayı oluşabilecek takılmalar olabilir bilgisayarda. Belirli süre zarfında geçecektir geçmez ise tekrar yazın buraya. Tekrar deneyin rehberi. Bu sefer arkada bir şey açık olmasın.

Bu arada Rkill raporunda hosts değiştiğine ve Defender kapalı olduğuna dair şeyler var.

@LeonS.Kennedy
Rkill ve KVRT ile alakalı değil diye düşünüyorum. Ani fiş çekmeden dolayı oluşabilecek takılmalar olabilir bilgisayarda. Belirli süre zarfında geçecektir geçmez ise tekrar yazın buraya. Tekrar deneyin rehberi. Bu sefer arkada bir şey açık olmasın.

Bu arada Rkill raporunda hosts değiştiğine ve Defender kapalı olduğuna dair şeyler var.
Evet defender kapalı ve program indirdiğim için hosts dosyasına ekleme yapmıştım. Neden ki?

Temiz önyükleme yapıp, zamanlanmış görevleri devre dışı bırakın. CCleaner ile temizlik yapıp kontrol edin düzelmediyse fişten çekmeyle alakalı olabilir denildiği gibi.
AV Taramaları sırasında, disk birleştirme, BIOS güncelleme, HDD disk temizlik ve bakım uygulamaları çalıştırıldığında sisteme dokunulmaması gerekir. Dokunursan bilmediğin yerlerden sorunlar çıkabilir.

Temiz önyükleme yapıp, zamanlanmış görevleri devre dışı bırakın. CCleaner ile temizlik yapıp kontrol edin düzelmediyse fişten çekmeyle alakalı olabilir denildiği gibi.
AV Taramaları sırasında, disk birleştirme, BIOS güncelleme, HDD disk temizlik ve bakım uygulamaları çalıştırıldığında sisteme dokunulmaması gerekir. Dokunursan bilmediğin yerlerden sorunlar çıkabilir.
Fişten kaynaklıymış. Düzeldi sonradan. Fakat CCleaner'i tercih etmiyorum. Farklı ve sağlam bir program var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı