RKS Blade 250 alınır mı?

tolgaac

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Motor arayışındayım. Daha çok adventure ve naked türü motorlara bakıyordum. Ancak bugün tanıdık bir motor bayisi 155bin TL'ye bu motoru alabileceğimi söyledi. Konforu, ve yakıt tüketimi olarak oldukça tatmin edici. Fakat internet üzerinde yeteri kadar inceleme ve yorum bulamadım bu motor ile ilgili. Bu motor en azından kısa süreli kullanım için de olsa bu fiyata alınır mı? Ya da farklı bir öneriniz var mıdır?

Bütçem aşağı yukarı 180-190bin TL civarında. RS200, NS200 falan önermeyin rica ediyorum, altımda bisiklet gibi kalıyor motor. 193cm boyundayım. Yine Bajaj'a ait Dominar 250 modeli de fena görünmüyor. Ancak bayiye gidip onu da üzerine oturup deneyimlemeyi düşünüyorum. Fotoğraf veya videodan bir motor almak istemiyorum. Açıkçası aklımda KTM Duke 250 Adventure var şu an, ancak ekipmanlar vs. ile bütçemi o kadar çıkaramam maalesef. Bu tür motorları ikinci el almak mantıklı olur mu? Veyahut alırken dikkat edilmesi gereken şeyler nedir, kriterlerim ne olmalıdır?

Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 190 üzeriyim bu banda naked racing falan gitmiyor bence enduro ya da cross tam oluyor o yüzden xtreme aldım dandik ama sırıtmıyor.

Haklısınız. Yarım saat önce falan Dominar’a da bindim. Hakikaten küçücük kalıyor altımda. Uzun boylu olmak uygun motor bulma konusunda büyük sıkıntıymış 😁

Bende 1.93'üm dominar sürüyorum. 85 kiloyum. Niyeyse bende sırıtmıyor sırıtmaktan kastınız nedir acaba?

Bende 1.93'üm dominar sürüyorum. 85 kiloyum. Niyeyse bende sırıtmıyor sırıtmaktan kastınız nedir acaba?
Etrafımdaki kişilerden bir fotoğraf çekmelerini rica ettim. Dominar küçük bir motor olmamasına rağmen altımda küçük görünüyor. Estetik açıdan hoş bulmadım.

CRF 250 yada rally kitli Xpulse 200 oneririm.
X Pulse 200 gözüme takılmıştı, oldukça hoş görünüyor evet. Aklımdan tamamen çıkmış ama. Biraz inceleyeceğim, önerin için çok teşekkür ediyorum.

Etrafımdaki kişilerden bir fotoğraf çekmelerini rica ettim. Dominar küçük bir motor olmamasına rağmen altımda küçük görünüyor. Estetik açıdan hoş bulmadım.

X Pulse 200 gözüme takılmıştı, oldukça hoş görünüyor evet. Aklımdan tamamen çıkmış ama. Biraz inceleyeceğim, önerin için çok teşekkür ediyorum.

X Pulse önermem açıkçası bayisi burada diye tercih ettim farkındayım bu tarz motorlarda arazi yaptıgın zamanda sorunlar çıkması normal ancak, ben sürekli gaz teli kopması derdiyle karşı karşıya kalıyordum bir arkadaşımla beraber aldık onda da aynı sorun, fren borusunun patlaması, arka frenın bağlantısının kopması say say bitmez, ardından crf Rally'e geçiş yaptık ikimizde, arazi için, Balıkesir'de ikamet ediyoruz olurda bu tarz tercih edersen arazilere de bol bol gidiyoruz uzun yollarada bol bol gidiyoruz onda da dominarı kullanıyorum. Touring için arıyorsan benim sana önerim 200k bandında XMAX 250 olabilirdi, gerek vahşiliği gerek keyifli sürüşü on numara. Blade gibi modellere hiç yönelme. 200k bandında güzel bir Japon bulabilirsin scooter alacaksan. Naked için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bu yüzden dominarı tercih ettim bende.

XPulse sahibi olarak, o kadar yol yaptim, ara sira sertte kullandim ama boyle problemleri ilk defa duydum. Sizin servisle alakali bir probleminiz olmus belli ki. Saydiginiz sorunlari yasadiginiz icin uzuldum acikcasi ancak ben de 2v ve 4v modelini sahip olup kullanmis ve kullanan birisi olarak ufak bi yag terlemesi ve aku bitirme problemi harici problem yasamadim. Onlarda rodaj sonrasi ilk bakimda hallolmustu, beklemedim bile. Talihsiz bir durum yasadiginizi belirmek isterim. Umarim ileride markaya bakis aciniz pozitif yonde degisir. Iyi surusler.

XPulse sahibi olarak, o kadar yol yaptim, ara sira sertte kullandim ama boyle problemleri ilk defa duydum. Sizin servisle alakali bir probleminiz olmus belli ki. Saydiginiz sorunlari yasadiginiz icin uzuldum açıkçası ancak ben de 2V ve 4V modelini sahip olup kullanmis ve kullanan birisi olarak ufak bir yag terlemesi ve aku bitirme problemi harici problem yasamadim. Onlarda rodaj sonrasi ilk bakimda hallolmustu, beklemedim bile. Talihsiz bir durum yasadiginizi belirmek isterim. Umarim ileride markaya bakis AC'iniz pozitif yonde degisir. Iyi surusler.

Dash ile üniversite yıllarım geçti. Hero her zaman benim için farklı olacak. :)

Geri
Yukarı