RKS nr 200 alınır mı?

Furkanöztas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
RKS nr 200 modeli motosiklet alınır mı? Öncelikle ne amacla almak istedigimizi anlatayim. Ona göre tavsiye verin arkadaşlar. Simdi biz sehirde yaşıyoruz ama köyde de evimiz var. Ayda bir iki ayda bir falan koye gidiyoruz. Dedik orada binmeye bir motor alalim. Koy yeri oldugu icinde cross olsun dedik. Bu RKS NR200'u bulduk 2023 model daha garantisi falan var, temiz, masrafsiz motor. Ne diyosunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.
RKS nr 200 modeli motosiklet alınır mı? Öncelikle ne amacla almak istedigimizi anlatayim. Ona göre tavsiye verin arkadaşlar. Simdi biz sehirde yaşıyoruz ama köyde de evimiz var. Ayda bir iki ayda bir falan koye gidiyoruz. Dedik orada binmeye bir motor alalim. Koy yeri oldugu icinde cross olsun dedik. Bu RKS NR200'u bulduk 2023 model daha garantisi falan var, temiz, masrafsiz motor. Ne diyosunuz?
Kesinlikle almayın, cross zannettiğiniz motorlar en ufak sallantıda dökülüyor. Onun yerine commuter motor bakın. Drift olur, TVS Raider olur, Hero Hunk olur ki Hunk gerçekten çok güzel motordur. Bütçe biraz fazlaysa TVS Apache RTR serisinden motorlar olabilir, 200'lük versiyonu mükemmel.
Xtreme max ve Black cat kullandım ve kesinlikle araziye gelmiyor. Bunun da aynı şekilde olduğundan eminim.
Ayrıca şu anki motorum RKS marka ve servise gelen RT250 (bunun aynısı denilebilir) model motorlarda fren hidroliği akıtma problemi var.

RKS'nin verdiği garantiden ne beklenir? "kullanıcı hatası" deyip geçiştiriyorlar. Parça desen cabası. NR200 için bir kilometre teli bulamadık... Ama onun dışında 3000 km falan kullandım bir sıkıntısını görmedim yağ doldur subap ayarını yap devam et. Servisleri pahalı bir yağ değişimi ile subap ayarına en son 800 TL vermiştim ( 2023 son ay ) şimdi kaçtır bilmiyorum. Diyelim düşürdünün kırdın bir yerini parçası yok abim. 65'e alıp 55'e sattım. Satarken ölü fiyatına satarsın alıcısı yok gibi bir şey. Bu fiyata rakibi de MAX 200 aynı şeyin yeşili daha iyisi var X-Pulse ama enredeyse 3x fiyat farkı var NR200'den PULSE'a geçmek bambaşka bir şey. NR200'ün beğenmediğim bir yanı da gazı. Sanki vana çeviriyoruz alt tarafı gaz lan? Çok sert illaki hayvan gibi tutup vermen lazım aragaz veremiyorsun o kadar sert ki. Fiyatı ne kadar? Muhtemelen 60-70 civarındadır. Bunların dışında düzgün kullanırsan sıkıntı çıkmaz ama kilometre teli kopartıyor motor. Ve şu an alacağın motora da güvenemezsin km'si düşük gösterilebiliyor çok rahat bir şekilde kilometre teli sökülebiliyor.
Kesinlikle almayın, cross zannettiğiniz motorlar en ufak sallantıda dökülüyor. Onun yerine commuter motor bakın. Drift olur, TVS Raider olur, Hero Hunk olur ki Hunk gerçekten çok güzel motordur. Bütçe biraz fazlaysa TVS Apache RTR serisinden motorlar olabilir, 200'lük versiyonu mükemmel.
Xtreme max ve Black cat kullandım ve kesinlikle araziye gelmiyor. Bunun da aynı şekilde olduğundan eminim.
Ayrıca şu anki motorum RKS marka ve servise gelen RT250 (bunun aynısı denilebilir) model motorlarda fren hidroliği akıtma problemi var.
RTR bütçesi varsa gidip X-Pulse alsın hem yolda da kulanır hem dağa taşa da vurur. Köy + şehir için tam ideal.

Vallahi arkadaşlar kusura bakmayin dun tekrardan cevap veremedim ama bütçe 65 bindi bizim 62 bine bagladik motoru fazlası da cikmazdi yani bizden tam ayarinda oldu gibi bir şey bu fiyatada baska motor bulamadik isin asli o yüzden bugün gittik aldik motor 500 km de daha acilmamis sifir yani 2023 temiz motor bence bize yeter sürekli kullanacak ustunden inmeyecek degiliz dedigim gibi.

Vallahi arkadaşlar kusura bakmayin dun tekrardan cevap veremedim ama bütçe 65 bindi bizim 62 bine bagladik motoru fazlası da cikmazdi yani bizden tam ayarinda oldu gibi bir şey bu fiyatada baska motor bulamadik isin asli o yüzden bugün gittik aldik motor 500 km de daha acilmamis sifir yani 2023 temiz motor bence bize yeter sürekli kullanacak ustunden inmeyecek degiliz dedigim gibi.
Sürekli kullanılmayacaksa uzun vadede sıkıntı edeceğini zannetmem ben bu motorla kaç ay paketçilik yaptım banamısın demedi :)

Geri
Yukarı