RKS yedek veya orijinal parça nereden bulunur?

mr.poseidon

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. RKS xvr 250 motor sahibiyim. RT 250 motorların 2023 model çıkan kasası bu motor dolayısıyla RT 250 modelinin parçaları da bire bir uyuyor. Xvr 250 motorumun benzin pompası arızalandı ve yeni bir model olmasına rağmen serviste, fabrikada vs. hiçbir yerde bu parçayı bulamıyorum. Motorum aylarca yatacak gibi duruyor çünkü fabrika bile ne zaman geleceğini bilmiyor. Bu parçayı sıfır veya çıkma temin edebileceğim bir yer biliyorsanız yardımcı olur musunuz?

Xtreme Max da olabilir. Çoğu aynı zaten biliyorsun. Ben enjeksiyondan karbüratöre çevirdim. Bana parçanın resmini atarsan uyup uymayacağına bakarım.

Merhaba parça bu. 2. fotoğraftaki beyaz plastiğin içindeki 1. fotoğraftaki parça.

Dosya Ekleri

• 20240323_153148.jpg
    20240323_153148.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 9
  • 20240323_151834.jpg
    20240323_151834.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 5

Allah yardımcınız olsun... Ben tüketici hakem heyetine başvurmayı planlıyorum. Böyle bir imkanınız varsa tavsiye ederim. Tüketici haklarına göre bir ürün üretildikten 10 sene sonraya kadar yedek parça tedariği sağlamakla mesuller. Umarım bir yol kat edebilirim.

Bir arkadaşım aldı. Aynı motor fabrikadan egzantrik sesi ile geldi. Servis 2 ayda değiştirdi.
Merhaba parça bu. 2. fotoğraftaki beyaz plastiğin içindeki 1. fotoğraftaki parça.
Screenshot_2024-03-23-22-45-24-167_com.android.chrome.jpg

Fiyatı çok tuzlu. Tam olur mu bilemiyorum. Benim motorda var ama çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Karbüratöre çevrildiği için depoda boş duruyor öyle. Motor vs aynı olduğu için olur diye düşünüyorum.

IMG_20240323_225209.jpg

Son düzenleme:
Allah yardımcınız olsun... Ben tüketici hakem heyetine başvurmayı planlıyorum. Böyle bir imkanınız varsa tavsiye ederim. Tüketici haklarına göre bir ürün üretildikten 10 sene sonraya kadar yedek parça tedariği sağlamakla mesuller. Umarım bir yol kat edebilirim.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, bu çok iyi oldu. Size de Allah yardım etsin maalesef Çinli motorlar Türkiye'de kullanıcılarına pek önem vermiyor.

Geri
Yukarı