Çözüldü RM-2019G X-Titan 7.1 ayarı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GGWP

Hectopat
Yeni bir kulaklık aldım. Sanal Surround 7.1 desteği var. Anakartımda da 7.1 kanal desteği var. Bu kulaklığı anakartımda 7.1 şeklinde kullanabilir miyim?
Yoksa anakartımdaki 7.1 kanal gerçek 7.1 hoparlör için mi? Bu durumda kulaklığım sanal 7.1 olduğu için anakartım ne olursa olsun fark etmez mi?

Kulaklık: Rampage RM-2019G X-tıtan.
Anakart: ASRock B450M HDV r4.0.

Çözüm
Sürekli dilime dikkat etmeye çalışıyorum ama sizin beni banlatmak için özel bir çabanız mı var anlayamadım.

Sorumu önce okumanız lazım sonra cevap vermeniz lazım. Aklınıza gelen ilk şeyi yazmamanız lazım.

Uzamsal sesin ne olduğunu biliyorum. Burada sorduğum program ile beraber mi açılması lazım veya sadece tek bir yerden mi?
Ben sorularıma cevap buldum ve sizinde yazmanız gereken şuydu:

*7.1 kanal desteği olan anakartlara fiziksel olarak (true) 7.1 özelliği olan kulaklıklar takılıyor. Sanal 7.1 için anakart fark etmiyor.

*Uzamsal ses seçeneği kulaklıkların sanal 7.1 olması gibi stereo hoparlörlerin 7.1 gibi çalışması için aktif edilmesi gereken bir yazılımmış. Ve açılmaması gerekiyormuş yoksa kulaklığın yazılımıyla çakışabilirmiş. (Zaten aynı işlevde yani gerek yok.)

Yanlış bilgi ile yönlendirme yapmazsanız sevinirim.
Sanırım driver yok. Sanırım 7.1 ayarlama şeyi de yok. Windows Sonic açmayı dener misin?

Arkadaşım konudan çok uzak birisin belliki. Bu kulaklıkların Driver'ı olmaz, özel yazılımı olur. Lütfen yardımcı olamıyacağın konulara yazma.

Eğer yanılıyorsam beni bu konularda aydınlatman gerekecek:

-Uzamsal sesi açıp kulaklık yazılımındaki 7.1 ayarına dokunmayacak mıyım veya 2'sini de birden mi açmam gerekiyor?
-Hoparlör ayarlarında enhancements kısmında da Virtual Surround var. Yani hem enhancements kısmında surrond seçeneği var hem de uzamsal ses seçeneğinde. Hangisini seçmem gerekiyor? Bunların farkı ne?
-Ek olarak 3D seçeneğini mi seçeceğim yoksa 7.1 seçeneğini mi?

Arkadaşım konudan çok uzak birisin belli ki. Bu kulaklıkların Driver'ı olmaz, özel yazılımı olur. Lütfen yardımcı olamayacağın konulara yazma.

Eğer yanılıyorsam beni bu konularda aydınlatman gerekecek:

-Uzamsal sesi açıp kulaklık yazılımındaki 7.1 ayarına dokunmayacak mıyım veya 2'sini de birden mi açmam gerekiyor?
-Hoparlör ayarlarında enhancements kısmında da Virtual Surround var. Yani hem enhancements kısmında surrond seçeneği var hem de uzamsal ses seçeneğinde. Hangisini seçmem gerekiyor? Bunların farkı ne?
-Ek olarak 3D seçeneğini mi seçeceğim yoksa 7.1 seçeneğini mi?
1618506589516.png

Bence de.

Uzamsal ses açman gerekiyor.

Sürekli dilime dikkat etmeye çalışıyorum ama sizin beni banlatmak için özel bir çabanız mı var anlayamadım.

Sorumu önce okumanız lazım sonra cevap vermeniz lazım. Aklınıza gelen ilk şeyi yazmamanız lazım.

Uzamsal sesin ne olduğunu biliyorum. Burada sorduğum program ile beraber mi açılması lazım veya sadece tek bir yerden mi?
Ben sorularıma cevap buldum ve sizinde yazmanız gereken şuydu:

*7.1 kanal desteği olan anakartlara fiziksel olarak (true) 7.1 özelliği olan kulaklıklar takılıyor. Sanal 7.1 için anakart fark etmiyor.

*Uzamsal ses seçeneği kulaklıkların sanal 7.1 olması gibi stereo hoparlörlerin 7.1 gibi çalışması için aktif edilmesi gereken bir yazılımmış. Ve açılmaması gerekiyormuş yoksa kulaklığın yazılımıyla çakışabilirmiş. (Zaten aynı işlevde yani gerek yok.)

Çözüm

Ben sorularıma cevap buldum ve sizin de yazmanız gereken şuydu:

*Uzamsal ses seçeneği kulaklıkların sanal 7.1 olması gibi stereo hoparlörlerin 7.1 gibi çalışması için aktif edilmesi gereken bir yazılımmış. Ve açılmaması gerekiyormuş yoksa kulaklığın yazılımıyla çakışabilirmiş.(zaten aynı işlevde yani gerek yok)

Ses simgesine sağ tık yap, uzamsal ses Windows Sonic aç. Kulaklığın yazılımı yok.

Geri
Yukarı