RM 850X pin kabloları bağlama

scintilla

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

İlk defa güç kaynağı değiştiriyorum. Kablolar eskiye göre bir farklı geldi gözüme. Bir ucu tek 8'li diğer ucu ise 6+2 6+2 şeklinde görsel ekledim. Bunun bağlantısı nasıl yapılıyor? Tek sekizli uç PSU'ya diğer iki tane 6+2'li olanı büküp iki tane 8'li girişe mı sokacağım? Ve ek olarak eklediğim fotoğraftaki ekran kartıyla beraber gelen bir aparat veya parça gibi bir şey var. Ne olduğunu ne yapılması gerektiğini bilen var mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    322,6 KB · Görüntüleme: 25
  • image.jpg
    image.jpg
    147,2 KB · Görüntüleme: 27
6+2 olan kısmı ekran kartına bağlayacaksın, 8 olan kısmı PSU'ya bağlayacaksın. 6+2 olmasının sebebi bazı ekran kartlarında 6 pin güç girişi var, bu sebeple +2 pin o şekil ayrık durur.

Ekran kartının yanında gelen şey de ekran kartının sarkmasını önleme amaçlı bir destek aparatı. Nasıl montajlaman gerektiğini kitapçığa bakarak görebilirsin.

Tek 8'li olanı PSU'daki yuvaya takıyorsun. Diğer taraftaki 6+2 uçları ekran kartının güç slotlarına takıyorsun.
Bir de bir ucu yine 8, diğer ucu 4+4 olanlar vardır. Onları da anakarttaki CPU soketine takarsın ne kadarsa.

6+2 olan kısmı ekran kartına bağlayacaksın, 8 olan kısmı PSU'ya bağlayacaksın. 6+2 olmasının sebebi bazı ekran kartlarında 6 pin güç girişi var, bu sebeple +2 pin o şekil ayr

Ekran kartının yanında gelen şey de ekran kartının sarkmasını önleme amaçlı bir dest
Bir kablo ile iki sekizliyi doldurdum. Geri kalan 6’yı ise ikinci kabloyla 6lısını taktım fakat 2li ve diğer 8li boşta kaldı. Bu sorun oluşturuyor mu?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    126,2 KB · Görüntüleme: 25
Bir kablo ile iki sekizliyi doldurdum. Geri kalan 6’yı ise ikinci kabloyla 6lısını taktım fakat 2li ve diğer 8li boşta kaldı. Bu sorun oluşturuyor mu?
Bir şey olmaz, boşta durmasında bir sakınca yok. Ekran kartındaki bütün pinleri doldurman yeterli.

Geri
Yukarı