Roaccutane kullanılmalı mı?

1Mobile2gam3

Hectopat
16 yaşımdayım ve sivilce sorunum var. Doktor bana pazartesi kan tahlili ver dedi, ardından bu ilacı yazacağını söyledi fakat benim aklımda bazı sorular var; bu ilaç karaciğeri iflasa kadar götürüyormuş. İntihara sürüklüyormuş psikolojik rahatsızlık yaptığı için. Bu ilaç gerçekten bu tarz rahatsızlıklar yapıyor mu? Kullananlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende seninle aynı yaştayım doktorum bu yaz o kremi vermişti daha önce kullanan halama sorduğumda kremi kullandıktan sonra eklemlerinde kremden dolayı bir sürü sorun yaşadığını söyledi bende korktum ve kullanmadım. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç. Düzenli olarak kan değerlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Benim yüzümde aşırı derecede yoktu o yüzden peeling ve nemlendiriciyle %80 oranında azalttım. Kullanıp kullanmamak tamamen sana kalmış. İyi forumlar :)

Doktordan daha iyi bilecek kimse yok. Ben zamanında kullandım. Tabiri caizse vücudunu kurutuyor ama iş yapıyor. Psikolojik etkisi olduğunu sanmıyorum. İnsanlar bahane bulmayı sever. Karaciğerin de iflas etmez ama zarar görür. Ömründe o ilacı sadece bir kere kullanabilirsin. İkinciye çok zor verirler.

@kemm Roaccutane ne zamandan beri krem?

İlaç iyi iş yapıyor. Kuzenimde deli gibi sivilce vardı ve Roaccutane kurtarmıştı onu.
Krem formu yok ilacın, krem diyen arkadaş yanlış biliyor.

Doktor en iyi bilecek kişidir, zaten doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı kullanamazsın.
(Kuzenimin eczanesinde çalıştığım zamanlarda öğrenmiştim.)

Yeni konular

Geri
Yukarı