RoadMap'e 10 üzerinden kaç verirsiniz?

ErrorCorrection

Decipat
Chagpt'den bana bir roadmap oluşturmasını istedim. Bana şöyle birşey oluşturdu. Sizce nasıl?
1681548412691.png

JQuery olmasa da olur, webpack yerine vitejs daha iyi bence. CSS için hiç tavsiye vermemiş. Yine de kötü değil 6/10 verebilirim sanırım.

Hocam CSS tarafına takılmadım çünkü halihazırda JavaScript çalışırken sayfaları booststrap ile hazırlıyorum ki bundan önce boostrap öğrenmiştim.
(Tailwind hala geçmedim :D)

Jquery çok daha kodları kısaltmıyor mu hocam? Birçok kod karşılaştırmasında jquery hem anlaması çok basit geldi hem de daha kısa yazım için bence çok iyi.

Hocam siz neden jquery olmasa da olur dediniz?

Birçok kod karşılaştırmasında jquery hem anlaması çok basit geldi hem de daha kısa yazım için bence çok iyi.
10 yıl önce iyiydi. Artık onun yerine react, vue, angular kullanıyor insanlar. Benim puanım 10/3. Eğer 8 yıl öncenin developer'ı olmak istiyorsanız takip edin.

Modern bir roadmap: Frontend Developer Roadmap

10 yıl önce iyiydi. Artık onun yerine React, vue, Angular kullanıyor insanlar. Benim puanım 10/3. Eğer 8 yıl öncenin Developer'ı olmak istiyorsanız takip edin.

Modern bir roadmap: Frontend Developer Roadmap

Hocam o Roadmap'i gördüm ama çok karışık geldi. Şunu öğren bunu öğren şunu şöyle bunu böyle deyince pek ısınamadım.
Siz yapabilirseniz ChatGPT'nin yani benim attığım gibi sadece ana başlıklardan oluşan bir roadmap yapar mısın? (açıklamalara gerek yok.)

Basic HTML,
Bootstrap,
Pure JavaScript(dom ve fetch API unutulmadan),
Eslint, prettier, vite, GitHub
Proje: TODO App (Microsoft to-do gibi dinamik olarak birden çok liste yaratılabildiği ve her listenin altına görev eklenebildiği)

1681555725526.png

Proje: JSONPlaceholder - Free Fake REST API İle bir site ve siteye admin panel tasarlama
React,
Egzersiz: Aynı to-do projesinin React ve context-API ile gerçekleştirilmesi,
Material UI ya da alternatif React uyumlu CSS lib.
Redux-toolkit ya da zustand,
Auth: Axios ve AUTH - Dummy REST API of JSON data for development API'ı kullanarak auth mantığını anlma
Proje: Yukarıdaki teknolojiler ile auth içeren proje
Typescript,
NextJS,
Proje: NextJS ile SEO uyumlu site tasarımı
Grafql,
React Native,
Electron,

Yeni konular

Geri
Yukarı