Roblox Studio'da script nasıl yazılır?

Pv1

Femtopat
Merhabalar Roblox Studio'da script yazmak için Türkçe birçok video izledim ama izlediğim videolardan hiçbir şey anlayamadım yabancı dilim de iyi değil. Sizce nasıl Roblox script öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar Roblox Studio'da script yazmak için Türkçe birçok video izledim ama izlediğim videolardan hiçbir şey anlayamadım yabancı dilim de iyi değil. Sizce nasıl Roblox script öğrenebilirim?

Hocam Roblox Studio'daki kodlama dilinin adı luadır yabancı diline iyi olması gerekir ve bunu istemen gerekir uğraşman çabalaman lazım bu yarım saatte öğrenilcek bir şey değil.
Bir de robux kazanmak için yapıyorsan şimdiden söyleyeyim robux kazanacak seviyelere gelebilmen için en az 1.5 yıl ful sıkılmadan bununla ilgilenmen lazım sırf robux kazanmak için girdiysen hiç deneme.

Son düzenleme:
Hocam Roblox Studio'daki kodlama dilinin adı luadır yabancı diline iyi olması gerekir ve bunu istemen gerekir uğraşman çabalaman lazım bu yarım saatte öğrenilcek bir şey değil.
Bir de robux kazanmak için yapıyorsan şimdiden söyleyeyim robux kazanacak seviyelere gelebilmen için en az 1.5 yıl ful sıkılmadan bununla ilgilenmen lazım sırf robux kazanmak için girdiysen hiç deneme.

Yok hocam robux kazanmak için girmedim zaten zamanım var çabalamak sıkıntı değil ama öğrenilebilecek bir kaynak yok.

Hocam yabancı dil olmadan imkansız mı diyorsunuz?
İmkansız değil ama çok zor. Türkiye de çok aktif olarak kullanılan bir dil değil. Multi Theft Auto'da script yazmak için kullanılırdı. MTA için videolar, anlatımlar mevcut. Roblox için ise Türkçe kaynak çok az. Roblox Studio kendisi parkur mekanikleri yapmayı gösteriyor kodlarıyla beraber. Ama sadece parkur mekaniklerini nasıl yapabileceğini anlatıyor. O biraz daha basit bir anlatım. Orta seviye bir İngilizcen var ise anlayabilirsin Google çeviri yardımı ile (Ben bu şekilde kod yazmıştım).

Learn Roblox

Hocam yabancı dil olmadan imkansız mı diyorsunuz?

İmkansız değil ama çok zor. Türkiye de çok aktif olarak kullanılan bir dil değil. Multi theft Auto'da script yazmak için kullanılırdı. MTA için videolar, anlatımlar mevcut. Roblox için ise Türkçe kaynak çok az. Roblox Studio kendisi parkur mekanikleri yapmayı gösteriyor kodlarıyla beraber. Ama sadece parkur mekaniklerini nasıl yapabileceğini anlatıyor. O biraz daha basit bir anlatım. Orta seviye bir ingilizcen var ise anlayabilirsin Google çeviri yardımı ile (ben bu şekilde kod yazmıştım).

Learn Roblox

Evet arkadaşın dediği gibi orta bir ingilizcen olması lazım bir de bence Roblox'un sitesinden bakın yapmayın yani sadece orada kaynaklara bakın video daha mantıklı daha iyi anlıyorsun hangi kodu nereye yazacağını falan.

Geri
Yukarı