Roblox yaş doğrulama neden bu kadar zor?

Bence o doğrulamayı yapma eninde sonunda bu veriler satılacak.

Satilmasa bile sizacak. Her buyuk uygulana, sirket ve oyunun kaderinde vardir bu.

Bildiğiniz gibi Roblox adlı oyunda sesli sohbeti açabilmek için yaş doğrulaması yapmanız lazım yani kimliğinizi taratmanız ve yüzünüzü banka uygulamalarındaki gibi çekmeniz lazım ancak kimliğinizde fotoğraf olması gerekli ve bende yok. Zaten kimlik bilgilerimize adresimize annemizin kızlık soyadına kadar saniyeler içinde bulunabiliyor. Arkadaşlarda güzel eğlenceli olduğunu söyleyince merak ettim ben de doğrulamayı denedim olmadı. Kimlik fotoğrafı eksik dedi ben de kimlik fotoğrafı yerine eski 9. sınıf vesikalık fotoğrafımı koydum tarattım ve saçma bir şekilde oldu vesikalık büyüktü bir de yani tam fotoğraf kısmına da sığmıyordu. Böyle bir şeyin olması sizce normal mi?

Cok gereksiz.+18 icin yapsalar desek zaten her şey yetişkinlerin altindan cikiyor. Tam olarak amaç ne cozemedim. Geçen 10 yaşında olan Rus bir çocuk server da bulunan kisileri taciz ediyordu. Yapiyosaniz bari tam yapin.

Satilmasa bile sizacak. Her buyuk uygulana, sirket ve oyunun kaderinde vardir bu.

Cok gereksiz.+18 icin yapsalar desek zaten her şey yetişkinlerin altindan cikiyor. Tam olarak amaç ne cozemedim. Geçen 10 yaşında olan Rus bir çocuk server da bulunan kisileri taciz ediyordu. Yapiyosaniz bari tam yapin.

Sızması çok şaşırtmaz da yaşanmayan şey değil ama sizce uğraşacaklar mı buna yani internetde halihazırda bulunuyor dediğim gibi. Roblox gibi bir firmayı kırabilen birisi adını duyurmak istemiyorsa böyle bir şey yapmasınız mantıksız olduğunu bilir en azından Türkiye için.

Geri
Yukarı