Roblox'a girerken IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası

32 Bit'i bilgi amaçlı söyledim, diğer konudaki arkadaş böyle bir tahmin yürütmüş. Evet sizde 64-bit varmış zaten.

Windows 8 desteği 20 gün kadar önce bitmiş. Ama 8.1 ile alakalı bir duyuru yok. Aksine, hala sitelerinde duruyor. Görmüşsünüzdür zaten.

Eki Görüntüle 1790849

Windows 8.1 için Roblox desktop Mode'dan bahsetmiş. Zaten siz de robloxplayerbeta'dan giriyormuşsunuz. Orada da bir sorun yok.

En mantıklısı Roblox desteğe yazmak. Sisteminiz için spesifik olarak bir çözüm önerebilirler.

PC/Technical Support/Roblox crashing.

Peki ne tarz bir şeyler yazmam lazım ingilizcem pek yokta.

Peki ne tarz bir şeyler yazmam lazım İngilizcem pek yok da.
Ben bir şeyler gönderdim. Bakalım ne diyecekler.

msedge_Op9Es1Lc5x.png

msedge_dC5pBbJC3d.png

Hello,
My O.S is Windows 8.1.
My drivers are & Windows is up-to-date.

As stated in your site, I'm using the desktop player since Chrome is not supported in Win 8.1

Whenever I open the RobloxPlayerBeta.exe, my computer gets a BSOD (blue screen of death).

BUGCHECK = IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (a)
IMAGE_NAME = ntkrnlmp.exe
OS_VERSION: 8.1.9600.20778

I also see some other players with Win 8 and Win 8.1 are started to have these crashes recently, too. Correct me if I'm wrong.

If required, I can share the related crash minidump files.

I'll be waiting for your answer.
Thank you.

Sistem özelliklerini yazmayı unutmuşum. Ama Win 8.1 ile ilgili hatadan haberdar olduklarını varsaydım. Neyse, isterlerse sistem özelliklerini de ekleriz. :D

Son düzenleme:
Roblox'tan cevap geldi, ekstra bir şeyler soruyorlar.

CPU-Z indirip aşağıdaki .gif'i takip ederek .HTML formatında rapor oluşturup paylaşır mısınız?

Tools > Save Report as .HTML > Masaüstü vb. bir yere kaydedin.

Sorulan diğer sorular:

- Hata ne zaman başladı?
- PC hep Win 8.1 miydi yoksa yeni mi güncellediniz?
- Telefonunuzla olayın bir videosunu çekip YouTube'a yükleyip linki paylaşır mısınız?

CPUZ_report_html.gif

Son düzenleme:

CPU-Z indirip aşağıdaki. GIF'i takip ederek .HTML formatında rapor oluşturup paylaşır mısınız?

Tools > save report as .HTML > masaüstü vb. bir yere kaydedin.

Sorulan diğer sorular:

- Hata ne zaman başladı?
- Telefonunuzla olayın bir videosunu çekip YouTube'a yükleyip linki paylaşır mısınız?

Eki Görüntüle 1792095

Hata 3 hafta önce başladı PC her zaman Win 8.1'di ama bir ara Windows 10 yapip tekrar 8.1 yapmıştım.

CPU-Z indirip aşağıdaki. GIF'i takip ederek .HTML formatında rapor oluşturup paylaşır mısınız?

Sorulan diğer sorular:

- Hata ne zaman başladı?

Eki Görüntüle 1792095

Sorulan diğer sorular:

- Hata ne zaman başladı?

Eki Görüntüle 1792095

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Yeni bilgilerle cevap gönderdim. Bakalım sonuç ne olacak.

msedge_ee5VLZq0Im.png

---
- Tekrar cevap geldi. Dün gece 2'de yazmış.

- Hızlı cevap yazıyorlar.

- Ama PC donanımını/yazılımınızı ve minidump dosyalarınızı paylaşmama ve sorunu açık ve net anlatmama, hatta çektiğiniz YouTube videosunu paylaşmama rağmen internet bağlantısını ve güvenlik duvarını kontrol edin, PC'yi yeniden başlatın, Roblox'u silin tekrar yükleyin gibi çözümler öneriyorlar. Bu yokuş yapma işini bir bırakıp adam akıllı bir teknik destek verseler daha iyi olacak.

msedge_Q9wRFtDrx4.png

---

Biraz daha teknik bir birime iletiyorlar şimdi.

msedge_WnWtexIC51.png

@iTouclyxStrafe

Bu arada, RobloxPlayerBeta.exe ile oynuyordunuz en son.

Aşağıdaki videoyu takip edip oradaki gibi indirip güncel .exe ile denediniz mi oynamayı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1792222

---

- Ama PC donanımını/yazılımınızı ve minidump dosyalarınızı paylaşmama ve sorunu açık ve net anlatmama, hatta çektiğiniz YouTube videosunu paylaşmama rağmen internet bağlantısını ve güvenlik duvarını kontrol edin, PC'yi yeniden başlatın, Roblox'u silin tekrar yükleyin gibi çözümler öneriyorlar. Bu yokuş yapma işini bir bırakıp adamakıllı bir teknik destek verseler daha iyi olacak.

Eki Görüntüle 1792965

---

Eki Görüntüle 1793613

@iTouclyxStrafe

Aşağıdaki videoyu takip edip oradaki gibi indirip güncel .exe ile denediniz mi oynamayı?

Denedim olmadı.

Eki Görüntüle 1792222

---

- Ama PC donanımını/yazılımınızı ve minidump dosyalarınızı paylaşmama ve sorunu açık ve net anlatmama, hatta çektiğiniz YouTube videosunu paylaşmama rağmen internet bağlantısını ve güvenlik duvarını kontrol edin, PC'yi yeniden başlatın, Roblox'u silin tekrar yükleyin gibi çözümler öneriyorlar. Bu yokuş yapma işini bir bırakıp adamakıllı bir teknik destek verseler daha iyi olacak.

Eki Görüntüle 1792965

---

Eki Görüntüle 1793613

@iTouclyxStrafe

Cevap gelmedi sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı