Rock için 3500TL elektro gitar önerisi

Arda_Animations

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, gitar çalmaya başlayacağım. Rock düşünüyorum. Akustik gitarı elektrodan sonra alacağım.
Aklımdakiler:
Sizce nasıllar? Daha iyisi var mı bu fiyata?
@Bora Dere hocam anlıyor sanırım bu gitar işlerinden. 2. el pek düşünmüyorum. Ama çok temiz ise olur.

Piyasa değeri 9 bin TL 😮. Cidden iyiymiş.
Stok falan yoktur, o kadar olması zor. O fiyata şu tarz güzellikler var, tabii bu da stokta yok.

Stok falan yoktur, o kadar olması zor. O fiyata şu tarz güzellikler var, tabii bu da stokta yok.

Hocam çok bilemedim. Oksitlenme olduğunu vb yazmış. Ama tabii güzel gitar. Karar veremedim. Haftaya ailem ile gitarcıya gitmeyi düşünüyorum. Acaba nasıl bir şeyler gider bana? Bu arada hocam o direksiyon gibi sarkan şey ne? :D Kuzenim sesi titrettiğini söylemişti. Sanırım benim attığım gitarda o yok. Bir sorun teşkil eder mi?

Acaba nasıl bir şeyler gider bana?
İşin o kısmını @Bora Dere daha iyi bilir.

"Direksiyon gibi sarkan şey", Floyd Rose (FR) olarak geçiyor. Ben bu aletin fanı sayılırım. Köprüyü oynatarak tellerin gerginliğini kontrol edebiliyorsunuz. Mesela altta saniyeli link koyduğum This Means War şarkısında kullanılıyor. İlk başta telleri gerdirerek daha yüksek frekanslı tiz bir ses çıkıyor. 3:43-3:48 arasında ise tel gerginliği azaltılarak ses biraz daha kalınlaşıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artısı da var, eksisi de. Yine burasını Bora'ya postalıyorum, müsait ise yardımcı olur.

İşin o kısmını @Bora Dere daha iyi bilir.

"Direksiyon gibi sarkan şey", Floyd rose (fr) olarak geçiyor. Ben bu aletin fanı sayılırım. Köprüyü oynatarak tellerin gerginliğini kontrol edebiliyorsunuz. Mesela altta saniyeli link koyduğum this means war şarkısında kullanılıyor. İlk başta telleri gerdirerek daha yüksek frekanslı tiz bir ses çıkıyor. 3:43-3:48 arasında ise tel gerginliği azaltılarak ses biraz daha kalınlaşıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artısı da var, eksisi de. Yine burasını Bora'ya postalıyorum, müsait ise yardımcı olur.

Teşekkürler hocam :). @Ma'at bu arada hocam akustik gitar hakkında bilginiz var mı? Varsa yardımcı olma şansınız var mı?

Akustik için farklı konu açılması daha iyi olur. Başlığı da ona göre düzenledim.

Üstte atılan gitar çok güzel. Fakat rock için değil de daha çok metal tonları için uygun. 3500 TL güzel bütçe. 2. el mutlaka düşünmelisiniz, Türkiye'de sıfır müzik ekipmanı almak büyük sıkıntı. Bunlar alınabilir:
Aşağı indikçe önerileri biraz daha yumuşak rock tonları için yaptım. Tarzınıza göre seçebilirsiniz.

Akustik için farklı konu açılması daha iyi olur. Başlığı da ona göre düzenledim.

Üstte atılan gitar çok güzel. Fakat rock için değil de daha çok metal tonları için uygun. 3500 TL güzel bütçe. 2. el mutlaka düşünmelisiniz, Türkiye'de sıfır müzik ekipmanı almak büyük sıkıntı. Bunlar alınabilir:
Aşağı indikçe önerileri biraz daha yumuşak rock tonları için yaptım. Tarzınıza göre seçebilirsiniz.

1. gitar güzele benziyor. Hocam peki Floyd Rose olmaması eksi bir unsur mu bir gitarda?

Geri
Yukarı