Rock müziği neden yaygın değil?

Şu Metal ve Rock dinleyenlerin Pop müziğe saydırmaları cidden bayıyor artık. Metal dinleyicisi olmama rağmen ben yapmıyorum. Güzel Pop müzikler de var. Hala neyin olayı bu anlayabilmiş değilim. Ayrıca Rock müzik oldukça yaygın bir tür.
Şahsen ben dedim zaten. İyi pop müziklerde vardır ama şuan pek yok. Şu zamanlarda baya pop müzikte baydı..
Üstelik Rockla Metal arasında bariz bir fark var.
Metal biraz ağırdır. Alternatif Rock ise daha derin duygular barındırır.
Bence genel olarak Pop'u Rock'dan daha yaygın yapan temel unsur verdiği pozitif enerji. Bu yüzden daha çok kişiye hitap ediyor. Rock biraz fazla iç karartıyor sanki.
O iç karartıcı olayı işte derin duygular barındırmasından kaynaklı. Sözleri Pop müziğe göre farklı ve daha anlamlı oluyor genellikle.

Her ne kadar o brutal vokaller, o mükemmel gitar soloları, o muhteşem uyum bize çok güzel geliyorsa, diğer şarkı/müzik türleri de onların hoşuna gidiyor. Bir melodiyi/şarkıyı/müziği beğenmek için bir özelliği olmasına gerek yok sonuçta. Herkesin kendi müzik zevki kendine, hem düşün, k-pop kitlesinin metal dinlediğini. Soğursun istemeden. Çok kişinin dinlemesine, sevmesine gerek yok.

Ben rock ve pop müzikten hoşlanmıyorum. Kimse hoşlanmak zorunda değil. Ben rap dinlemeyi severim bir diğeri pop. Bu zevk meselesi. Sözler ne kadar anlamlı olursa olsun o insanın kulağına müzik hoş gelmedikçe dinlemez, ve senin veya benim dinlediğim müzik tarzının en iyi olduğu anlamına da gelmez.

Pop daha çok dinleniyor olabilir ama Rock müzik de yeterince yaygın.
Zevk meselesi zaten. Herkes şarkıları bir anlama bağlayarak ya da enstrümental zenginliğini baz alarak dinlemiyor. Kimisi kafa dağıtır, kimisi saçma sözleri daha çok sever.

Aslında ABD ve İngiltere başta olmak üzere diğer ülkelerde yaygın. Ama, tabii ki Pop müzik dinleyen kitle daha fazla. Pop müziği, gözlemlediğim kadarıyla genellikle genç kesim dinliyor. Bu arada eklediğiniz videolara göz atmadım ama sanırım Classic Rock örnekleri koymuşsunuz. Bende genellikle Classic Rock ve Blues Rock dinlerim. Diğer türler hoşuma gitmiyor. Pop müzikte arada Taylor Swift, Sia, Demi Lovato, Rihanna gibi kişileri dinlediğim oluyor.

Bir klipte cinsellik ön plandaysa şarkı ne kadar kötü olursa olsun çok izlenip dinleniyor. Çok az şarkı kaliteli olduğundan dinleniyor. Ben kulağıma ne hoş gelirse onu dinlerim, ancak günümüzde pop ve rap türünün geldiği noktadan hiç hoşnut değilim.

Bir klipte cinsellik ön plandaysa şarkı ne kadar kötü olursa olsun çok izlenip dinleniyor. Çok az şarkı kaliteli olduğundan dinleniyor. Ben kulağıma ne hoş gelirse onu dinlerim, ancak günümüzde pop ve rap türünün geldiği noktadan hiç hoşnut değilim.
Rock müziğin hali daha beter bence. Hiç mi dönüp efsane ustalara bakmıyorlar, anlamıyorum.. Etrafı ergen grupları sarmış durumda. Aptal aptal bağırıyorlar. Kadın vokaller için yine biraz daha iyiler diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı