Rock Zircon kulaklık piyasadan kalktı mı?

turaner2422

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bir ara çok popüler bir kulaklık vardı meşhur Rock Zircon. Hem ucuz hem kaliteliydi. O kulaklığı tekrar nerden bulup satın alabilirim? Sanırım firma ismi değişmiş ve Obsidian model isminde yeni bir kulaklık çıkartmışlar, Zircon 2 diyorlar. Bu iki kulaklık aynı mı yoksa farklı mı?

Evet forumları kasıp kavuruyordu ama şu an üretilmiyor. Rock markası Rock Space olarak ismini güncelledi. Şu an Rock Obsidian kulağımda :D .
İyi bulmuşum seni o zaman 😃 Rock Zircon kullanıyor muydun dostum? Obsidian'dan memnun musun mesela? Zircon modelinden beri uygun fiyatlı kulaklıklar arasında öyle bass performansı veren kulaklık bulamadım.

İyi bulmuşum seni o zaman 😃 Rock Zircon kullanıyor muydun dostum? Obsidian'dan memnun musun mesela? Zircon modelinden beri uygun fiyatlı kulaklıklar arasında öyle bass performansı veren kulaklık bulamadım.
Evet Zircon'da deneyimledim. Malzeme kalitesi olarak daha iyi bazı kişilerde Zircon'da kırılma meydana geliyordu. Ses kalitesi olarak basları tatmin ediyor ama Zircon kadar değil malesef. Zirccon'un akustiği vs daha iyi gibiydi. Obsidian olmuş 100 TL ben kuponla 30 TL'ye almıştım ama Çin'den 100 TL'ye bundan daha iyi kulaklık alınır gibi. Örneğin QKZ DM 7 almıştım basları cidden derin veriyordu. Obsidian telefonda cidden güzel bir ses deneyimi yaşatıyor ama kasam ve anakartım düşük model ses kartımda yok. Bilgisayara ilk taktım ses kalitesi çok kötü, sonra Realtek sürücümü güncelleyip onun EQ ayarlarını kendi zevkime göre ayarladım bas canavarı oldu adeta. Sonuç olarak bas olarak Zircon'un altında ama genel ses kalitesi iyi, eğer EQ ayarı yaparsan çok iyi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı