Rocket League açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

erennckr

Femtopat
Daha fazla  
Normalde açılıyordu rahatça oyunu oynuyordum. Fakat birden başlatılamamaya başladı. Epic'den başlatıyorum görev yöneticisinde çalışıyor simge çıkıyor. Fakat 10sn sonra geri Epic Games'e atıyor. Format attım kaç defa silip yükledim çözülmedi.
Sistemim:
Monster Abra A7 v6.3
İşlemci Intel(R) Core(tm) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 960M.

Son düzenleyen: Moderatör:
@erennckr

Siz önce deneyin bakalım. Açılacak olursa ilk olarak bu dosyayı silip tekrar oyunu açmayı denersiniz.
Dosyayı sildim fakat işe yaramadı.

Güvenli Mod üzerinden silmeyi deneyin.

Ek olarak alttaki konumda bulunan Logs dosyasını da paylaşın lütfen.

C:\Users\Eren\Documents\My Games\Rocket League\TAGame\Logs
Logs'daki launch dosyasının boş olmasıyla ilgili bir sorun olabilir mi, nasıl çözülür bu sorun?

Oyunu yönetici olarak çalıştırmayı dener misiniz? Raporda dikkatimi çekmedi ama, eğer bilgisayarda kol, direksiyon gibi cihazlar bulunuyorsa onları da çıkarıp deneyin.

Logs klasörünün boş olmasıyla alakası yok bu arada.
Yok Epic Games'i yönetici olarak çalıştırabiliyorum sadece denedim fakat olmadı.
Ama OneDrive'dan rocketi sildikten sonra Epic'ten başlattığımda çalışıyor derken bulut eşitleme de diyor artık sonra çalışıyor diyor ve yine Epic'e geri atıyor tekrar rapor paylaşayım mı acaba? Çünkü neredeyse her şeyi denedim ve çok saçma bir şeyden sorun oluşuyor gibi geliyor.

Veya rocketi başlattığımda bellek %35'lerden %92'lere kadar çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-06 170609.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-06 170609.png
    49,8 KB · Görüntüleme: 17
Her ne kadar raporda görünmese de, sisteminizden OneDrive'ı tamamen kaldırıp tekrar denemenizi rica edeceğim. Zira OneDrive, Rocket League ile sorun yaşayabilen bir yazılım.

Örnek; Çözüldü: Rocket League açılmıyor

Kaldırmadan önce aşağıdaki uyarıyı dikkate alınız.

"Uyarı: Bu işlem OneDrive içindeki her şeyi silecektir! İşlemi yapmadan önce hem masaüstünüzdeki hem de Belgeler klasörünüzdeki her şeyi D:\ gibi bir sürücüye ya da C:\ kök dizine yedekleyin!"

Kaldırdıktan sonra ayrıyeten Rocket League'i de silip tekrar kurun lütfen.

Her ne kadar raporda görünmese de, sisteminizden OneDrive'ı tamamen kaldırıp tekrar denemenizi rica edeceğim. Zira OneDrive, Rocket League ile sorun yaşayabilen bir yazılım.

Örnek; Çözüldü: Rocket League açılmıyor

Kaldırmadan önce aşağıdaki uyarıyı dikkate alınız.

"Uyarı: Bu işlem OneDrive içindeki her şeyi silecektir! İşlemi yapmadan önce hem masaüstünüzdeki hem de Belgeler klasörünüzdeki her şeyi D:\ gibi bir sürücüye ya da C:\ kök dizine yedekleyin!"

Kaldırdıktan sonra ayrıyeten Rocket League'i de silip tekrar kurun lütfen.
Sildim OneDrive'ı oyunu da sildim, yükleyeceğim geri dönüş yaparım.

@reptile işe yaramadı maalesef aynı şey devam ediyor

böyle

yeni rapor paylaştım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-07 193933.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-07 193933.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
İlk olarak ekran çözünürlüğünü düşürüp oyuna girmeyi dener misiniz? Bunun haricinde eğer etkinse, NVIDIA'nın Denetim Masası'na girip "Image Sharpening" yani görsel keskinleştirme ayarını kapatıp deneyin.
çözünürlüğü düşürdüm en düşüğe olmadı. görüntü keskinleştirme de zaten kapalıymış yine olmadı

@Recep Baltaş bir göz atma şansınız var mı acaba çok uğraştım ama çözüm olmadı hala.

Son düzenleme:
Emin olmak için soruyorum. Format attım demişsiniz. Peki gereken sürücüleri kurdunuz mu? Bir konuda oyunun Güvenlik Duvarı tarafından da engellendiğini söyleyenler olmuş. Antivirüs yazılımının ve Güvenlik Duvarı'nın oyunu engellemediğinden emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı