Rocket League gamepad ile mi daha iyi klavye fare ile mi?

Flacks

Femtopat
Daha fazla  
Ben klavye fareye alıştım ama bazıları gamepad ile daha iyi diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepad alışınca daha efektif hocam pes FIFA'da da aynı şeyler geçerli.

Ben klavye fareye alıştım ama bazıları gamepad ile daha iyi diyor.

Gamepad için daha iyi demelerinin sebebi oyunu tam kavrayınca dribble kavramı yani topu arabanın üstünde tutma olayından örnek vereceğim: Şimdi arabayla topu kafamızda sürerken klavye ile "W" tuşuna ne kadar bassak aynı hızda gidiyor ama gamepadde istediğimiz hızda ister düşük ister yüksek hızda sürebiliyoruz birinci avantajı bu. İkincisi ise klavyede W ve D tuşlarına aynı anda basıp takla atınca sadece tek bir yöne doğru gidiyor ama gamepadde 360 tane farklı yöne takla atabiliyoruz ve oynaması daha rahat.

Kesinlikle gamepad. Eğer yeni başladıysan neden Gamepad'in daha iyi olduğunu anlamazsın ama oyunda biraz ilerledikten sonra anlarsın. Havadayken yaptığın Aero hareketler olsun çok daha rahat yapılıyor.

Gamepad için daha iyi demelerinin sebebi oyunu tam kavrayınca dribble kavramı yani topu arabanın üstünde tutma olayından örnek vereceğim: Şimdi arabayla topu kafamızda sürerken klavye ile "W" tuşuna ne kadar bassak aynı hızda gidiyor ama gamepadde istediğimiz hızda ister düşük ister yüksek hızda sürebiliyoruz birinci avantajı bu. İkincisi ise klavyede W ve D tuşlarına aynı anda basıp takla atınca sadece tek bir yöne doğru gidiyor ama gamepadde 360 tane farklı yöne takla atabiliyoruz ve oynaması daha rahat.
Arkadaş çok iyi açıklamış, tam da bunu yazmaya gelmiştim. Olay bundan ibaret. Tabii ki bunları yapabilmek için DS4 veya Xbox gibi kaliteli kontrolcüler lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı