Rocket League oynaması ücretsiz olduktan sonra kitlesi bozuldu

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Rocket League oynaması ücretsiz (F2P) olduktan sonra gerçekten kitlesi bozuldu. Kitlesini geçtim, oyun yapımcıları da bozdu kendini. Önceden oyuna eklenen Rocket Pass içerikleri falan olsun bayağı detaylı olurdu. Şimdi üniversitede okuyan bir öğrenciye yaptırmışlar hissiyatı veriyor. Oyuncular zaten Rocket Pass alıyor, uğraşmayalım hissiyatındalar gibime geliyor. Kitlesine gelecek olursak da bir gol yiyince oyunu satan mı dersin, arabana Türk bayrağı koyarsan da sırf Türk olduğun için oyunu satan mı dersin hepsi bulunuyor.

Son zamanlarda smurfler de arttı zaten. Bu oyun oynaması ücretsiz olmamalıydı, F2P olan her oyun maalesef ki bozuluyor. Adam elmas eloya gelmiş, elmas elo oyuncusu adam topa vuramıyor. Önündeki basit bir kurtarışı bile yapamıyor, bu adamın nasıl elmasa çıktığını anlayabilmek güç. Muhtemelen boostlattı ya da hesap satın aldı. Hepsi olabilir, bilemiyorum.

Neyse çok uzatmayacağım. Rocket League'yi de iyi bilirdik. Çıktıktan bir sene sonra aldığım oyunu bıraktım, oyun yapımcıları da önce Steam'den ekmeğini yiyip sonra hiçbir şey olmamış gibi Epic Games'e geçti. O kadar kullanıcıya da ihanet etti, denecek çok bir şey de yok gibi aslında. Bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam:

1657957209600.png

Epic:

1657957237131.png

Mart ayları gibi durum böyleydi, şimdi nasıldır bilmiyorum.

Steam:

Eki Görüntüle 1452680

Epic:

Eki Görüntüle 1452681

En son 10 gün önce girdim oyuna fiyatlar bu şekildeydi değiştiğini sanmıyorum. Oyunlarda gelen toksikler fazlalaştı. Diamond elodayım ve öyle kişiler geliyorki adam dümdüz gelen topu kurtaramıyor, daha uçmayı bilmiyor. Oyuna başladıktan sonra bağlantısı kopanlar ve çıkanlar bu ara sıklaşmaya başladı.

Steam:

Eki Görüntüle 1452680

Epic:

Eki Görüntüle 1452681

Bunun sebebi Steam komisyon aldığı içindir. Kendi platformunda mantıken 0 komisyon ile satıyorlar. Ayrıca firmayı satın alıp kendi platformuna koyduğu için kullanıcı da çekmesi gerekiyor. En azından fiyat tarafında. Oyunun kitlesi bence çok değişmedi. Eskiden de Toxic tayfa çoktu. Benim beğenmediğim şey neredeyse piyasada olan bütün online oyunlarına göre bu oyunda ping değerleri çok yüksek. Birde ilk girişte menülerde vs yıllardır süren saçma kasma sorununu bile hala düzeltmediler. Rocket Pass içerikleri de dediğiniz gibi güzel değil artık. Önem verilmiyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı