Çözüldü Rocket League sürekli artan gecikme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Qualty

Hectopat
Makaleler
1
Xbox üzerinden Rocket League oynarken sürekli ping artıyor neden? İnternetim Kablonet 100 Mbps.

Son düzenleme:
Çözüm
Xbox'ın testinde sonuç bu.

Ama Xbox'ın internet testinde sonuç bu oyunun sunucularında sorun yok sadece benim gecikmem artıyor.
Öyle dediğine bakmayın. Normalde kesin konuşmam ama İnternetime çok güveniyorum. İnanın ben bile problem yaşıyorsam bu Xbox ile ilgilidir.
Hocam 54 ms gördüğünüz gibi. Mümkünse kablolu bağlanın. Etkisi olacaktır. İlla kablosuz diyorsan 5GHz varsa kullan.
54ms aldığı sunucu Frankfurtta. Türkiye için değerleri iyi. Jitter'i de benim gibi yok. Muhtemelen o da benimle aynı altyapıda.

Ben oyun optimizasyonlu bir router aldım.
Rocket League Xbox optimizasyonu yaptım. Port bile açtım. Maalesef düzelmiyor. Bu Xbox ile ilgili dediğim gibi. Çoğu oyunda da var bu problem. Rainbow 6'da bile yaşıyorum. Bilgisayarda da kablosuz bağlanıyorum hiçbir sorun yok.

Önceden yapmazdı. Son zamanlarda yapıyor özellikle dediğiniz anormal ping artışlarını. Muhtemelen kablosuz vericisi sağlıklı değil. Çünkü bu kablosuz verici epey gürültü çıkarıyor. (Ses anlamında değil, parazitlenme ve ağda kararsızlık yapma açısından)
Hız testi yapıp, sonucu paylaşın. 100 Mbps deyip geçiştirmek ile olmaz.

1625654138217.jpeg

Bu değerler ile sorun olmasını biraz garip buluyorum Xbox Live ile alakalı olabilir mi?

Xbox üzerinden Rocket League oynarken sürekli ping artıyor neden? İnternetim kablonun 100 Mbps.
Xbox platformunda bu sorun var. Daha doğrusu Xbox kullananlarda var. İnternet değiştirmeden PC'den oynayınca sorun olmuyor. Problemin kaynağı Xbox ile ilgili.

Xbox platformunda bu sorun var. Daha doğrusu Xbox kullananlarda var. İnternet değiştirmeden PC'den oynayınca sorun olmuyor. Problemin kaynağı Xbox ile ilgili.

Ama Xbox'ın internet testinde sonuç bu oyunun sunucularında sorun yok sadece benim gecikmem artıyor.

Dosya Ekleri

• 33EE742C-D597-45F4-89CC-1F73A8BB9102.jpeg
    33EE742C-D597-45F4-89CC-1F73A8BB9102.jpeg
    222,4 KB · Görüntüleme: 34
İkisiyle de kablosuz bağlantı yapıyorum. Xbox One X'im var. Bu problem bir türlü geçmiyor. Benzer problem Rainbow 6'de de oluyor. Sürekli Fiş işareti çıkıyor. Arkadaşımda da var aynı cihaz. İkimizin de interneti Fiberoptik altyapıda. İkimizde de sorun yapıyor. Normalde 10 saat oyun oynasam bile bu süre zarfında ping yaşamıyorum. 5ms bile pingim artmaz. Ama bu Xbox'da sürekli oluyor. Bu tamamen onunla ilgili bir problem bu konuda eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı