Rocket League'in Türkiye'de pek rağbet görmemesi

Linea olmaması daha iyi. Linea alan kazanacak, var mı böyle bir şey?
Şaka maka bence rocket league yeni oyuncu kabul etmeyen bir oyun. PUBG gibi, oynayanların binlerce saati var ve çok iyi oynuyorlar. Oyuna başlayan da sürekli kaybedip sıkılıyor. Ben bunu yaşadım.

Ben Rocket League'yi yaklaşık 3 yıldır arasız oynuyorum ve hiç sıkılmadım şu ana kadar ve bir de oyunda açık buldum o açığa Türk arabası modu yaparım sizde oynarsınız.

Linea olmaması daha iyi. Linea alan kazanacak, var mı böyle bir şey?
Şaka maka bence Rocket League yeni oyuncu kabul etmeyen bir oyun. PUBG gibi, oynayanların binlerce saati var ve çok iyi oynuyorlar. Oyuna başlayan da sürekli kaybedip sıkılıyor. Ben bunu yaşadım.

Aynen öyle orta oyuncu olmak için biraz çaba ve gayret gerekiyor. Zor gibi ama alışınca gerçekten zevkli bir oyun.

Rocket League'i yaklaşık 3 yıl önce Steam'den satın almıştım ve 1 yılda da 300 küsur seviyeye gelmiştim. Sonra oyuna 1 ay kadar ara vermek zorunda kaldım ve geri döndüğümde birkaç güncelleme gelmiş, oyun biraz değişmişti. Sonrasında eskisi gibi oyuna dalamadım. O dönemlerden bu yana Rocket League'in neden Türkiye'de çok fazla tutulmadığını düşünmeye başladım ve kendimce bunun cevabını buldum.

Rocket League'in Türkiye'de tutulmamasının en büyük sebeplerinden biri, oyun içerisindeki arabaların Türk kullanıcılara hitap etmemesiydi. Oyuna doğan, şahin, doblo, serçe, toros, linea, Passat, tipo gibi araçlar eklenmiş olsa Türk oyuncuları rağbet göstereceğini düşünüyorum. Sırf meraktan ve eğlencesine bile oyunu hiç oynamamış olanlar oyunu satın alıp oynamaya başlar. Türkiye'de nam salmış arabalar bi' eklense oyuna, efsane olur.

Sizin görüşlerinizi de öğrenmek isterim.

Diğer oyunlara göre pek reklamınıda görmüyoruz türkler olarak rekabeti severiz futbol düşkünü olarak da bu oyunu çok oynamamamızı tuhaf görüyorum. Reklam eksikliği bence en kritik eksik.

Yeni konular

Geri
Yukarı