ROG Maximus XII Extreme anakarta Samsung 2TB 980 Pro uyumlu mu?

ersincaki

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Çok fazla donanım tecrübem yok. Çevremde bu konuda yardımcı olacak biri de yok. O yüzden ürün alırken bu iyiymiş deyip alıyorum. Ama hangi donanımların birbiri ile uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Aşağıda aldığım iki ürün var;

ROG Maximus XII Extreme anakart: ROG MAXIMUS XII EXTREME | ROG Maximus | Gaming Anakartlar|ROG - Republic of Gamers|ROG Türkiye
Samsung 2TB 980 Pro PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD: SAMSUNG 2TB 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD (7000MB Okuma / 5100MB Yazma) | ITOPYA

Anlamadığım nokta şu, SSD PCI-e 4.0 desteği var. Anakartımda PCI-e 4.0 var mı bilmiyorum. Eğer anakartımda PCI-e 4.0 desteği yoksa bu SSD ile çalışmaz mı? Eğer SSD bu anakart ile çalışırsa PCI-e 4.0 hızlarında SSD vaat edilen hızda performans verir mi?

Teşekkürler...

Tam performans çalışmaz. Sizin anakart PC-I E 3.0 destekliyor. SSD 3.0 hızında çalışacağı için %30 değer kaybı olabilir.

Anladım. Ama bunun işlemciyle mi, anakartla mı alakası var? Yani 11. Nesil işlemci alırsam SSD'yi PCI-e 4.0 özelliklerinde tam performans ile kullanabilecekmiyim.

Anladım. Ama bunun işlemciyle mi, anakartla mı alakası var? Yani 11. Nesil işlemci alırsam SSD'yi PCI-e 4.0 özelliklerinde tam performans ile kullanabilecek miyim?

Z490 anakartlarda var fakat 10. nesil desteklemiyor deniyor. Yani 11. nesil takınca destekleyeceğinden tam performansta kullanılabilmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı