Çözüm ROG Ryujin II 360 Pompa Çalışmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Muhtemelen sizin satın aldığınız modellerde hiçbir sorun olmayacak ama bize gelen erken sürümde USB kablosu düzgün oturmadığı için pompa çalışmıyordu. İki gün süren işkence sonunda sorunu tespit ettim ve çözdüm 😎

Çözüm:​

Soğutucunun kafasını çıkartın ve içindeki USB kablosunu tornavida ile yuvaya itin. İyi oturmamış bir kablo yüzünden pompa çalışmayabiliyor.

ROG Ryujin II 360 (1).jpg
ROG Ryujin II 360 (2).jpg

Dünyanın en iyi 360 mm sıvı soğutucularından birini al, sistem kur. Pompa çalışmasın, sıcaklıklar tavan yapsın. Sorun nerede diye ara dur sonra.

Gerçekten şu koca koca firmaların yaptığı hatalar akıl alır gibi değil. İyi ki sizler gibi teknoloji yayıncıları var da hiç değilse sorunun çözümü bulunabiliyor.

ben 240 lık olan modelini aldım ama hiçbir türlü çalıştıramıyorum yardımcı olabilcek biri varmı son bi umut buraya yazıyorum

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 52
  • image.jpg
    image.jpg
    102,9 KB · Görüntüleme: 65
ben 240 lık olan modelini aldım ama hiçbir türlü çalıştıramıyorum yardımcı olabilcek biri varmı son bi umut buraya yazıyorum
Pompada olan 2 kablo var. Biri 19 pin usb haberleşme için. Onu anakarta takın. Genelde anakartta alt kısımda olur. Diğeri ise micro USB kablo. Onu da kontrol kutusuna takın. Kontrol kutusunun gücü için Sata bağlantı kablosunu psuya bağlayın. Bu şekilde çalışması lazım. Çalışmıyorsa başka bir sistemde deneyin. Başka sistemde de çalışmazsa üründe sorun vardır. Bu arada Pompada ekran kısmı tam oturmazsa çalışmaz. Onu da kontrol etmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı