ROG STRIX 3080 12 GB 80 derece oluyor

Technopat bu ürünün inclemesinde ekran kartının oyunlarda ortalama 70 derece olduğunu gördüm. Malum yaz mevsimindeyiz ve havalar gerçekten sıcak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğru bu incelemeyi zaten izledim ama benim oda klimalı ve sabit 22 derece. Bu değerleri almak beni gerçekten üzdü. Heves ederek almıştım şimdi durduk yere gerilicem.

80 derecedeyken fan yüzdesi kaç?
70-80 arasında gidiyor

Doğru bu incelemeyi zaten izledim ama benim oda klimalı ve sabit 22 derece. Bu değerleri almak beni gerçekten üzdü. Heves ederek almıştım şimdi durduk yere gerilicem.
O zaman ciddi ciddi bir problem söz konusu var. Zaman çok geçmeden satın aldığınız firma ile iletişime geçin. Cinslik yaparlarsa firmaya bakan garanti servisine ulaşın.

70-80 arasında gidiyor
Bu kadar ısınması normal değil o zaman evet. İade edip yenisini alabilirsiniz.

Ancak daha öncesinde kartın çektiği gücü ve güç kaynağınızın verdiği değerleri kontrol edebilirsiniz. Yüksek gerilim gidiyor olabilir karta.

O zaman ciddi ciddi bir problem söz konusu var. Zaman çok geçmeden satın aldığınız firma ile iletişime geçin. Cinslik yaparlarsa firmaya bakan garanti servisine ulaşın.
Teşekkür ederim. Umarım sorunsuz ve hızlıca çözüme kavuşurum

Bu kadar ısınması normal değil o zaman evet. İade edip yenisini alabilirsiniz.

Ancak daha öncesinde kartın çektiği gücü ve güç kaynağınızın verdiği değerleri kontrol edebilirsiniz. Yüksek gerilim gidiyor olabilir karta.
Evet onlarıda kontrol ediyorum. Örneğin bi çok incelemede aynı ayarlarda aynı testte ekran kartı 370 w çekerken benim kart 420 lere rahatça çıkıyor. Boşta 45 oyun açtığınızda (Ark Survival) daha oyun açıldıktan 2 dakika içinde 80 oluyor.

Teşekkür ederim. Umarım sorunsuz ve hızlıca çözüme kavuşurum

Evet onlarıda kontrol ediyorum. Örneğin bi çok incelemede aynı ayarlarda aynı testte ekran kartı 370 w çekerken benim kart 420 lere rahatça çıkıyor. Boşta 45 oyun açtığınızda (Ark Survival) daha oyun açıldıktan 2 dakika içinde 80 oluyor.
O kartın TDP değeri 390W gözüküyor. Sizinki limitleri aşmış gözüküyor. Bilgisayarda bir OC işlemi yaptınız mı herhangi bir program vasıtasıyla? Örneğin GpuTweak veya Afterburner ile? Ayrıca güç kaynağınız nedir?

O kartın TDP değeri 390W gözüküyor. Sizinki limitleri aşmış gözüküyor. Bilgisayarda bir OC işlemi yaptınız mı herhangi bir program vasıtasıyla? Örneğin GpuTweak veya Afterburner ile? Ayrıca güç kaynağınız nedir?
Hayır hiçbir işlem yapmadım. Güç kaynağım Corsair RM850.

80 derecedeyken fan yüzdesi kaç?
92 fan gerçekten çok fazla. Bugün Asus müşteri temsilcisi ile görüştüm onlarda iade etmemi daha doğru buluyorlar.

Son düzenleme:
Selam iyi sosyaller.

Geçenlerde forumda sizlerede danışarak bir sistem topladım. Ekran kartım en son geldi kararlılık testlerini yaptım. ROG STRIX 3080 12 GB kullanmaktayım, FurMark ve AIDA64 gibi testlerde 80 dereceleri rahat görüyor kart. İnternetten bolca inceleme izledim fakat o kartlar 65 dahi görmüyor. Kasam havalandırma için fazlasıyla yeterli olmasına rağmen sırf test güvenilirliğini sağlamak için uzay montaj denedim ve sonuç yine oldu. Şimdi ne yapmalı bu ürün bu şekilde çalıştığı müddetçe soğuk lehime düşme süresini kısaltır ve bariz bir şekilde aynı model diğer kartlardan çok daha sıcak. İade süreci nasıl olur o konularada çok hakim değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Biraz geç cevap veriyorum bir haftadır aynı seri kart kullanıyorum ve sıcaklık değerleri sizin belirttiğiniz gibi kullandığım kasada td500. Bence bu kart bu şekilde çalışıyor rog serisi tercih ettim fakat pişmanlık duyuyorum sizde durumlar aynı mı değişiklik var mı

Biraz geç cevap veriyorum bir haftadır aynı seri kart kullanıyorum ve sıcaklık değerleri sizin belirttiğiniz gibi kullandığım kasada td500. Bence bu kart bu şekilde çalışıyor rog serisi tercih ettim fakat pişmanlık duyuyorum sizde durumlar aynı mı değişiklik var mı
selamlar benimde kasam td500 mesh ve aynı kartken bu değerleri alıyordum iade ettim msi a geçtim şuan aldığım sıcaklıklar 72 75 arası lakin undervolt yapıp bu sıcak yaz aylarında 60 derecelerde çalıştırıyorum

selamlar benimde kasam td500 mesh ve aynı kartken bu değerleri alıyordum iade ettim msi a geçtim şuan aldığım sıcaklıklar 72 75 arası lakin undervolt yapıp bu sıcak yaz aylarında 60 derecelerde çalıştırıyorum
@İlledegal hocam Asus rog seri kartlar bu şekilde çalışıyor sizin iade ettiğiniz kartta bir kusur olduğunu sanmıyorum ayrıca msı 3080 lerde sıcak verdiğiniz değerler aslında Asus ile çok yakın

Yeni konular

Geri
Yukarı