ROG STRIX 6600 XT 8399 TL

Fiyat fazla normal bu arada. İndirim falan yok. 10 gün önce 7.500₺ idi bu kart. Şuan 8k ya da düştüğü oluyor nadiren.
7500'e ROG modeli düşmüyor, yanlış biliyorsunuz ve yazımı okumamamışsınız belli. Oysaki 'piyasa' ve 'model' bazında konuştum.
Isınan XFX modeli sadece 210 modeli 308 alınırsa bir problem olmaz onu alırım bunun yerine daha iyi.
Nasıl daha iyi açıklar mısın merak ettim? Hem daha çok ısınıyor hem daha pahalı. İnsan gibi indirim paylaşıyoruz ama siz sırf yorum yapmak için yorum yapıyorsunuz.
Bu kartı önermem, kötü. Dual tasarımının cafcaflandırılmış hali.
Nesi kötü? Bundan daha iyi kaç model var ki buna kötü dediniz anlamadım(Daha iyi soğutma sağlayan birkaç model var biliyorum). Fiyat olarak dediyseniz Dual modeli şuan 8000 TL ve arada ki 400 TL ROG model isteyen biri için makul. Bu fiyat bandında XFX modeller var ve kart çok daha iyi.

6600 XT özelinde XFX ısınıyor diyorsunuz değil mi ? Tüm XFX'ler içinse yanlış olacak da o yüzden soruyorum.

2 fanlı modeli ısınıyor, 3 fanlı modeli de ROG modeline göre fazla ısınıyor. Oldu mu?
Bu nasıl bir üslup ? Konunuza saygı çerçevesinde bir mesaj yazdım sadece.

Ben de biliyorum hangisinin ne kadar ısındığını. Tüm XFX'ler ve başka modellerde de durum aynı değil onu belirtmek lazım hakkaniyetli olmak için. 6600 XT için XFX en çok ısınan kart, 6700 XT içinse en serin 2 veya 3. kart. Siz burada tüm XFX ve ROG'ları modelden bağımsız yargılayıp aynı kefeye koyuyorsunuz.

Bu nasıl bir üslup ? Konunuza saygı çerçevesinde bir mesaj yazdım sadece.

Ben de biliyorum hangisinin ne kadar ısındığını. Tüm XFX'ler ve başka modellerde de durum aynı değil onu belirtmek lazım hakkaniyetli olmak için. 6600 XT için XFX en çok ısınan kart, 6700 XT içinse en serin 2 veya 3. kart. Siz burada tüm XFX ve ROG'ları modelden bağımsız yargılayıp aynı kefeye koyuyorsunuz.
Ne varmış üslubumda? Bu söylediğimden nasıl bu anlamı çıkartıyorsunuz? Hocam bu konuda ki bahsettiğimiz kart 6600 XT. 6700 XT'yi falan kasteden yok zaten. Siz kendiniz başka yerlere çekiyorsunuz durduk yere.

Nesi kötü? Bundan daha iyi kaç model var ki buna kötü dediniz anlamadım(Daha iyi soğutma sağlayan birkaç model var biliyorum). Fiyat olarak dediyseniz Dual modeli şuan 8000 TL ve arada ki 400 TL ROG model isteyen biri için makul. Bu fiyat bandında XFX modeller var ve kart çok daha iyi.
Bu bildiğimiz ROG'lar gibi değil, Dual'dan "ödünÇalma". O yüzden mesela RTX 3000 serisinde yeteri kadar iyi olmamasıyla bilinen Gaming X'in çift fanlı tasarımı bile tam yükte 27-29 desibeli geçmiyorken bu model 42 desibel basıyor, Biostar'dan bile kötü ses seviyesi var ve bildiğimiz üzere desibel lineer bir birim değildir, yani aradaki fark %30-50 falan değil direkt 10-15 kat. Bunun yerine gider Hellhound alırım o bile daha iyi olur. Bu model ROG ismini hak etmiyor.
Soğutması iyi ve yeterli, ancak fazlasıyla gürültülü.

Ne varmış üslubumda? Bu söylediğimden nasıl bu anlamı çıkartıyorsunuz? Hocam bu konuda ki bahsettiğimiz kart 6600 XT. 6700 XT'yi falan kasteden yok zaten. Siz kendiniz başka yerlere çekiyorsunuz durduk yere.
Çekmiyorum dedikleriniz 6600 XT özelinde mi diye sordum ? Evet dememe sebebiniz nedir ? Söylemeyi unuttum ROG serisinin otomatik fan devri diğer üreticilerden daha yüksek bunun da sıcaklığa etkisi var.

6700 XT veya başka bir kart söylememin nedeni tüm XFX ve tüm ROG'lar aynı değil. Herhangi biri konuyu görüp aklında XFX çok ısınıyor ROG çok serin diye araştırmadan kalmasın diye ekleme yapmak istedim.

6600-6600XT ikilisinde tepe modeller Red Devil, Gaming OC ve Gaming X. Nitro ve ROG alt modellerle aynı yapıyı paylaştıkları için gerideler ama en azından Nitro hala sessiz.

6600-6600XT ikilisinde tepe modeller Red Devil, Gaming OC ve Gaming X. Nitro ve ROG alt modellerle aynı yapıyı paylaştıkları için gerideler ama en azından Nitro hala sessiz.
Hocam ben de Red Devil modelini kullanıyorum dediğiniz gibi çok iyi bir soğutması var. ROG modelinin de genel 2000 RPM gibi yüksek bir devirde gezdiğiniz gördüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda BIOSTAR'ın fan sesine değinirken ROG modeline neden değinmiyor peki? Merak ettim. Bence ROG modelinin fan yapısı gereği çok ses yapmıyor. Daha önce RX 480 ROG modelini kullandım ve aynı devirde diğer kartlara göre daha az ses yapıyordu mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı