ROG STRIX B350-F Gaming BIOS çipi nasıl bozuk olabilir?

Mchwair

Decapat
Daha fazla  
Ben bu anakartın BIOS'unu güncelleyebiliyorum. Bir bilgisayarcı BIOS çipi bozuk BIOS yazdırmak için 1500 TL falan istedi ama böyle de kullanabilirsin falan dedi. Ya bu anakartın BIOS'unu istediğim gibi update falan yapabiliyorsam BIOS çipi nasıl bozuk olabilir veya updatein çiple alakası yok mu? Aydınlatma şansınız var mı? Asıl soru BIOS'ta bir şeyleri kaydetip çıkarsam PC başlamıyor. Anakartta VGA ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor. DPI port sinyal yok yazıyor. BIOS'ta ESC basıp kaydetmeden çıkarsam direkt Windows başlıyor. Ve 3200'lük Corsair Vengeance RAM'ları 2133'te kullanıyorum işlemci 3.4GHz'de yarım yamalak çalışıyor.
BIOS ekranına BIOS pilini çıkartıp sıfırlayıp taktığım zaman F1 ekranı geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatanızın çözümünü bilmiyorum ama o leşçil karakter eksiği olan bilgisayarcıya olur da tekrar giderseniz sıfır anakart fiyatına nasıl BIOS yazdığını sorar mısınız?

Hatanızın çözümünü bilmiyorum ama o leşçil karakter eksiği olan bilgisayarcıya olur da tekrar giderseniz sıfır anakart fiyatına nasıl BIOS yazdığını sorar mısınız?

200TL aldı ben BIOS'u kaydetip çıkıyordum aklıma ESC tuşuna basmak gelmedi bir de ayar falan yapıyorum ayağına yattı ya bunların karakteri var mı abi ya bir ESC tuşuna basıp yaptım diye 200TL alıyor helal olsun.

200TL aldı ben BIOS'u kaydetip çıkıyordum aklıma ESC tuşuna basmak gelmedi bir de ayar falan yapıyorum ayağına yattı ya bunların karakteri var mı abi ya bir ESC tuşuna basıp yaptım diye 200TL alıyor helal olsun.

Zaten piyasada bilgisayarcıyım diye geçinen şahısların yüzde 90'ı böyle 3 kuruş bilgisiyle milleti dolandırırlar.

Abi bir de RAM'ların zaten 3200MHzde çalışıyor falan diyor ya utanır insan ya... biz kör müyüz bilmiyor muyuz kaçta çalışıp çalışmadığını

Abi bir de RAM'ların zaten 3200MHz'de çalışıyor falan diyor ya utanır insan ya... Biz kör müyüz bilmiyor muyuz kaçta çalışıp çalışmadığını.

Bunların parça çalanları parça değiştirenleri falan da çok meşhurdu bir aralar şu sıralar pek duymuyorum ama bilmeyenlere yapıyorlardır hala başka dünya bunlar.

bi yorum yapamaz mısın çip bozuk diyor ama ben miss gibi bios uptademi yapıyorum çip bozuk olsa biosa bile giremem diye düşünüyorum benim şahsi fikrim bu

Bir yorum yapamaz mısın çip bozuk diyor ama ben miss gibi BIOS uptademi yapıyorum çip bozuk olsa BIOS'a bile giremem diye düşünüyorum benim şahsi fikrim bu.

Çok bilgili olmadığım için bir şey söyleyemem BIOS hassas bir konu çünkü ufak bir hatası varsa daha kötü hale gelebilir daha bilgili birinin yardım etmesi daha iyi olur.

Geri
Yukarı