Çözüldü ROG STRIX B760-F anakartta BIOS sıfırladıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ömer Gülçin

Decapat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX B760-F Gaming Wi-Fi anakartıma güncelleme yapacaktım. Bilgisayarı kapattım, Power kablosunu çektim, Clear CMOS'a bir kere bastım. Tekrar PC açtığımda görüntü gelmedi, anakarta baktığımda VGA beyaz ışık ve boot sarı ışığın yandığını fark ettim daha sonra ekran kartını çıkarıp onboard bağladım, yine görüntü gelmedi.
BIOS pili çıkartıp taktım, yine görüntü gelmedi. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanıp sönen önemli değil, sabit yanan beyaz VGA dır, PSU'yu kapatın, ekran kartını takın, tek RAM 2. Slotta kalsın, görüntü kablosu ekran kartına takılı olsun, açın sistemi.
F1'e basın BIOS'a girsin, işletim sistemi kurulu mu?

İşletim sistemi kurulu üzerinde
BIOS'a girdim şu an bir sıkıntı yok gibi duruyor
USB flash takıp BIOS güncelleyim mi? Yoksa önce bir Windows'u mu açayım

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    249,9 KB · Görüntüleme: 8
RAM frekansını olması gerekene çıkaracak, BIOS da solda XMP disabled yazıyor, onu tıklayıp profil seçip kaydedip çıkacaksınız, bunu bir önceki mesajımda anlattığım sırada yapın.

Şu an işlemci sıcaklığın aşırı fazla normal midir henüz güncelleme yapmadım

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    255,1 KB · Görüntüleme: 12
BIOS'u güncelleyin, sistem yeniden başlatınca, XMP'yi açın, tekrar yeniden başlasın, tekrar sistemi kapatıp, soldan 4. slota 2. RAM'i takıp açın sistemi.

Dediklerinizi yaptım sistem açıldı. CPU sıcaklığım yine yüksek ve AiO pump aktif değil
Ben bu sistemi 1 hafta önce kurdum 4K oyun oynadığımda bilgisayar çok ısınıyor ve oyunu kapatıyordu AiO pump hiç aktif değil miydi acaba bundan dolayı olabilir mi?
Benim soğutucu sisteminde 1 tane kablo var onu da CPU fan bağladım başka kablo yok AiO PUMP boş yani

Şu an BIOS bu şekilde

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    257,5 KB · Görüntüleme: 14
Radyatör üzerindeki fanların kablosunu CPU fana takın, CPU fana taktığınız pompa kablosunu, AiO pump a takın.

Düzelme olmazsa bilgi verin.

Hocam benim soğutma sistemi Arctic Liquid Freezer II 360 fanlar birbirine bağlanıyor başka kablo yok radyatör de
CPU fanı Maximum aldım sıcaklık hala 88
Sistemi ilk kurduğumda bir sıkıntı yoktu düzgün çalışıyordu işlemci

Geri
Yukarı