ROG STRIX G16 2023 işlemciyi 5.3 GHz'te kullanmak zararlı mıdır?

All Core yani tüm performans çekirdekleriyle, verimlilik çekirdekleri de mi 53X? Advanced modda mısın yoksa basit modda mı? Core voltaj offsetin kaç?
Sadece performans çekirdeklerini xtu dan 53e çıkardım advanced modda. Başka hiç bir şeyi değiştirmedim sadece -80mv undervoltlu birde.

Dosya Ekleri

• 92793~2.png
    92793~2.png
    189,7 KB · Görüntüleme: 53
Hocam bu şekilde kullanırsanız thermal thorttling yersiniz büyük ihtimal. Hiç stress testine soktunuz mu?
Evet stres testine soktum thermal throttling oluyordu fakat işlemcinin yüzde yüzünü kullandığı için ısınıyordu oyunlarda bu kullanım çok düşük olduğu için thermal throttling olmuyo.

Evet stres testine soktum thermal throttling oluyordu fakat işlemcinin yüzde yüzünü kullandığı için ısınıyordu oyunlarda bu kullanım çok düşük olduğu için thermal throttling olmuyo.
Mesela cod warzone girerseniz göreceksiniz ki anlık peeklerde %100 kullanıp thermal thorttling yiyecek ve işlemciyi biraz kısacak. Bu sürekli olmaz ama tat kaçırabilir. Bilginiz olsun diye söyledim.
Pil aşınma seviyesini de arttırabilir ayrıca, laptoplarda overclock pek mantıklı bir şey değil gibi duruyor. Batarya belli, çektiği güç belli..

Yeni konular

Geri
Yukarı