ROG STRIX G16 Ethernet "tanımlanamayan ağ sorunu" hatası veriyor

batman7211

Hectopat
Merhaba, ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3188 Intel i7-13650hx 16 GB DDR5 1TB PCI-e SSD 8 GB RTX4070 16" WUXGA 165Hz model dizüstü bilgisayarımda kablolu internet bağlantısı yapamıyorum. Kabloyu taktığımda " tanımlanmayan ağ -- internet yok " şeklinde kalıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca yeni almış olduğum bu cihaz için bütün sürücüleri nasıl indirebilirim? Aygıt yöneticisine girdiğimde herhangi bir hata görüntülenmiyor ama ASUS destek sitesinde bir yığın sürücü listesi var hepsini indirmem mi gerek yoksa gerekmez mi anlayamadım. Belki aramızda aynı şekil cihaz kullanan arkadaşlar olabilir. Yorumlarınız için teşekkür ederi.

Merhaba, ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3188 Intel i7-13650hx 16 GB DDR5 1TB PCI-e SSD 8 GB RTX4070 16" WUXGA 165Hz model dizüstü bilgisayarımda kablolu internet bağlantısı yapamıyorum. Kabloyu taktığımda " tanımlanmayan ağ -- internet yok " şeklinde kalıyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca yeni almış olduğum bu cihaz için bütün sürücüleri nasıl indirebilirim? Aygıt yöneticisine girdiğimde herhangi bir hata görüntülenmiyor ama ASUS destek sitesinde bir yığın sürücü listesi var hepsini indirmem mi gerek yoksa gerekmez mi anlayamadım. Belki aramızda aynı şekil cihaz kullanan arkadaşlar olabilir. Yorumlarınız için teşekkür ederi.
Kablosuz bağlanıp siteden güncel sürücüleri indirip kurabilirsin. Sonra ethernet v.b çalışacaktır. Bir problem çıkmadığı sürece veya güvenlik açığı olmadığı sürece genel sürücülerini güncellemeden sadece ekran kartı güncellemeleriyle devam edebilirsin.

Hiç internet erişimin yoksa bir USB diske indirip başka bir bilgisayardan onunla halledebilirsin.

O da yoksa telefonunu kablo ile bağlayıp internet çıkışı vermeyi deneyebilirsin marka ve modeline göre üretici sitesinden öğrenebilirsin nasıl yapılacağını.

Hocam değerli cevabınız için teşekkür ederim.

İşlemci Tipi veya BIOS Sürümünü Seçin: G614JI
İşletim Sistemi Seçin: Windows 11 64-bit

Buradaki kısımdan
Network -- Realtek LAN Driver ve Intel Wireless LAN driverlarını kurdum fakat bir şey değişmedi maalesef.

Hocalarım bu konuda bir bilginiz var mıdır acaba? @babylon @TheHub @bilmemem

Son düzenleme:
Hocam değerli cevabınız için teşekkür ederim.

İşlemci tipi veya BIOS sürümünü seçin: G614jı.
İşletim sistemi seçin: Windows 11 64-bit

Buradaki kısımdan.
Network -- Realtek lan driver ve Intel Wireless lan driverlarını kurdum fakat bir şey değişmedi maalesef.

Hocalarım bu konuda bir bilginiz var mıdır acaba? @babylon @TheHub @bilmemem

Ne oldu tam anlamadım.

Çıkan tüm güncellemeleri eksiksiz yap. Özellikle Windows Update kısmında çıkan tüm güncellemeleri bitir.

Sonra bu linke git. Intel güncelleme algılama programını indir. Sana önerdiği tüm güncellemeleri yap.

Merhaba sorunuzu çözebildiniz mi? Ben de ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3187 aldım. FreeDOS gelmişti. Windows 11 kurdum. Ancak internet kablosunu bazen görüyor, bazen görmüyordu. Kabloda sorun yok sanıyordum. Ancak sorun kablodaymış.

Son düzenleme:
Merhaba sorunuzu çözebildiniz mi? Ben de ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3187 aldım. FreeDOS gelmişti. Windows 11 kurdum. Ancak internet kablosunu bazen görüyor, bazen görmüyordu. Kabloda sorun yok sanıyordum. Ancak sorun kablodaymış.
Merhabalar, evet sorunu çözdüm. Kullandığım internet yapısı cihaz endeksli hesabımda eski bilgisayara ait MAC adresi tanımlı olduğu için yeni cihazın MAC adresine izin vermiyordu. MAC adresini kullandığım internet sisteminde güncelleyince sorunsuz olarak bağlantı sağladım.

Geri
Yukarı