ROG STRIX G513ıh sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kaansamil

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8 GB Samsung x 8 GB KINGSTON CL 22 3200 MHZ
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
Ryzen 7 4800H
ASUS ROG STRIX G513ıh laptopum var, alalı bir sene oluyor ilk aldığım zaman bir hata yapmıştım. Ryzen 7 4800'ün muhtemelen desktoplar için hatta APU versiyonunu yani sürücüsünü indirmiş olabilirim. İşlemci sürücüsü yüklememe bile gerek yoktu sanırsam o ara hata almıyordum ama uyumsuz olduğundandır ki AMD'nin uygulaması çöküp kendini tamamen kapatıp duruyordu. Auto detect ile indirdiğimde de benzer sorunlar devam etti. Her yükleme yaptığımda AMD cleanup ve DDU programlarını kullandım.

Şu anda da herhangi bir işlemci sürücüsü yüklü değil sadece chipsetini indirdim ama işte işlemci sürücüsünü kaldırdığımdan beridir mavi ekran hataları çoğaldı. Her gün en az 1 kez alıyorum ki bu rahatsız edici. Ayrıca ASUS'un kendi MyASUS programından integre AMD grafik kartını kendi tekrardan yüklüyor eksik şeyleri de yüklüyor ben işlemci sürücüsünü silsem dahi.

İlginç belirtme gereği duydum aldığım RAM'i yazmak için CPU-Z programına bakayım dedim ki MHz değerleri kendi kendine 1600'e sabitlenmiş ilk aldığımda normallerdi BIOS'tan düzeltebilirim muhtemelen ama kendi kendine yapması garibime gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rica ederim, her zaman. Sizden ricam hafta boyu hata olmazsa belirtiniz ki çözüldü olarak işaretleyelim. :)
1659306479930.png

Normalde oyun restart almadan mavi ekran verirdi bu sefer ilk defa hata ekranı çıktı ve oyun oynarken 2. yaşayışım bunu bluestacks ile noxu sildikten sonra.

Rica ederim, her zaman. Sizden ricam hafta boyu hata olmazsa belirtiniz ki çözüldü olarak işaretleyelim. :)
080222-10968-01 - Kopya.rar maalesef 5 gün sonra tekrar yaşadım.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1470499
Normalde oyun restart almadan mavi ekran verirdi bu sefer ilk defa hata ekranı çıktı ve oyun oynarken 2. yaşayışım bunu bluestacks ile noxu sildikten sonra.

Hocam benim de PC sürekli mavi ekran veriyordu ve farklı hatalarla. Benim sıkıntıya benziyor biraz sizinki de. İşlemciyi değiştirdiğimdr sorun çözülmüştü bende. Test etme şansınız varsa bence farklı işlemci ile deneyin.

Hocam benim de PC sürekli mavi ekran veriyordu ve farklı hatalarla. Benim sıkıntıya benziyor biraz sizinki de. İşlemciyi değiştirdiğimdr sorun çözülmüştü bende. Test etme şansınız varsa bence farklı işlemci ile deneyin.
Laptop kullanıyorum hocam değiştirmem mümkün değil.

Eki Görüntüle 1470499

DDU ile NVIDIA ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

Bu sürücüyü kurun:

DDU ile NVIDIA ekran kartı sürücüsünü kaldırın.

Bu sürücüyü kurun:

Malesef çözüm olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı