ROG STRIX G712LW-EV034 laptopta SSD gözükmüyor

KadiAK23

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ASUS ROG STRIX G712LW-EV034 modeli FreeDOS olarak satın aldım. Windows 10 kurmaya çalışıyorum lakin SSD gözükmüyor. BIOS'ta Storage kısmında SSD gözüküyor ama Boot kısmında yok. Windows 10 yüklerken disk bölümünde sürücü bulunamadı diyor. Çaresiz kaldım. Ne yapmalıyım, çözüm önerisi olan var mı?

Boot menüsünde USB belleğinizi seçip devam ettikten sonra format ekranında SSD diskiniz gözüküyorsa Windows 10 kurabilirsiniz.

Arkadaşlar, ASUS ROG STRIX G712LW-EV034 modeli FreeDOS olarak satın aldım. Windows 10 kurmaya çalışıyorum lakin SSD gözükmüyor. BIOS'ta Storage kısmında SSD gözüküyor ama Boot kısmında yok. Windows 10 yüklerken disk bölümünde sürücü bulunamadı diyor. Çaresiz kaldım. Ne yapmalıyım, çözüm önerisi olan var mı?

Sorunum çözüldü. Böyle sıkıntı ile karşılaşanlar için çözümü yazayım. Öncelikle benim sorunumun çaresi BIOS'da falan değildi. FreeDOS gelen bir bilgisayarda eğer ki böyle bir sıkıntı olursa Linux yüklü olan bir flash disk takıp bilgisayarımdan aygıt yöneticisinden diski aktif etmek gerekiyor. Bunu yapınca düzeldi. Sonra format penceresinde disk gözüktü. Diskpart üzerindenden de disk temizledik ve sorun ortadan kalktı. Aksi halde internetde denediğim hiçbir çare çözüm olmadı.

Geri
Yukarı