ROG STRIX RTX 3080'de coil whine olması normal mi?

JuernofbaN

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba dostlar,

1 hafta önce almış olduğum ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC ekran kartımın oyun oynarken çok fazla coil whine sesi ürettiğini tespit ettim. Daha önce de bir ekran kartımda vardı bu sorun ama bu kadar ses gelmiyordu. Sizlere sesi dinletmek adına 2 adet video koydum YouTube'a merak eden arkadaşlar inceleyebilir. Linkler; Video 1 Video 2. Sizlere sorularım şunlar;
  • Bu kadar ses çıkarması bu tarz güçlü ekran kartların normal midir?
  • Zamanla geçer mi?
  • Garantiye yollarsam eğer ASUS bu konuyla ilgili değişim yapar mı?
ilginize teşekkür eder, iyi sosyaller dilerim.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değil. Yüksek derecede rahatsız edici bir coil whine sesi var. Zamanla geçebilir de geçmeyebilir de. Ama işi şansa bırakma. Daha fazla zaman geçmeden servise verin kartınızı. O kadar para verip 3080 alıyorsun yani neden o sesle kullanasın ki.

Merhaba dostlar,

1 hafta önce almış olduğum ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC ekran kartımın oyun oynarken çok fazla coil whine sesi ürettiğini tespit ettim. Daha önce de bir ekran kartımda vardı bu sorun ama bu kadar ses gelmiyordu. Sizlere sesi dinletmek adına 2 adet video koydum YouTube'a merak eden arkadaşlar inceleyebilir. Linkler; Video 1 Video 2. Sizlere sorularım şunlar;
  • Bu kadar ses çıkarması bu tarz güçlü ekran kartların normal midir?
  • Zamanla geçer mi?
  • Garantiye yollarsam eğer ASUS bu konuyla ilgili değişim yapar mı?
ilginize teşekkür eder, iyi sosyaller dilerim.​
Bu ses benim yaşadığım sorunun neredeyse 10 katı. Geç kalmadan garantiye gönderin.

Normal değil. Yüksek derecede rahatsız edici bir coil whine sesi var. Zamanla geçebilir de geçmeyebilir de. Ama işi şansa bırakma. Daha fazla zaman geçmeden servise verin kartınızı.
Gayet de normal. Bu kartlarin hangisine sahipsin de normal degil diyebiliyorsun? 3 tane Rtx 3080 var elim de hepsinde bu tarz coil whine var.

Dostum bende XFX quick 6650XT vardı coil Whine'dan dolayı gönderdim değişim yaptılar, merc model yolladılar onda da coil whine var yüksek model kartların %80'in de olan bir şey hatta %90 alış bence buna kuzenime PC topladım onda da coil whine var marka model fark etmiyor 150W üzeri kartların çoğunda var artık.

Gayet de normal. Bu kartlarin hangisine sahipsin de normal degil diyebiliyorsun? 3 tane RTX 3080 var elim de hepsinde bu tarz coil whine var.

Dostum neresi normal. Video da rahatsız edici ses var. Hem nereden biliyorsun sahip olmadığımı da böyle ön yargılı konuşuyorsun. Sizin 3 kartınız da sorun var diye her kartta sorun olacak diye bir şey yok. Kartınızı garantiye yollayın siz. Sürekli bu sesi duyup moraliniz bozulacağına en azından şansınızı deneyin verin garantiye ki büyük ihtimal değişim olur.

Gayet de normal. Bu kartlarin hangisine sahipsin de normal degil diyebiliyorsun? 3 tane Rtx 3080 var elim de hepsinde bu tarz coil whine var.
Asus Rog Strix 3080 kullanıcısı olarak, ben de böyle bir sorun yok ve hiç olmadı. Normal olmadığını düşünüyorum.

Böyle bir sorunu normal diyerek göz ardı edilmesini, ettirilmesini yanlış buluyorum. O kadar para veriyoruz bu kartlara neden böyle bir ses ile kullanalım ki? :)

Kimi normal kimi normal değil diyor, sanırım ben her halükarda 18.000+ tl para verip aldığım bir ekran kartında bu sesin olmaması gerektiğini düşündüğümden bir garantiye yollayayım diyorum.

Asus benden bu iki videoyu istedi bakalım ne diyecekler. Gelişmeleri aktarıyor olacağım.

Son düzenleme:
Kimi normal kimi normal değil diyor, sanırım ben her halükarda 18.000+ tl para verip aldığım bir ekran kartında bu sesin olmaması gerektiğini düşündüğümden bir garantiye yollayayım diyorum.

Asus benden bu iki videoyu istedi bakalım ne diyecekler. Gelişmeleri aktarıyor olacağım.
normal demezler ise iban at bir tane de ben hediye edeceğim size.

Yeni konular

Geri
Yukarı