ROG STRIX RX 570 4 GB undervolt değerleri ve .XML dosyası

Tseenka

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:\Config.Msi
Daha fazla  
Yükleyip denemeden önce oku! bu UV her kartta çalışmayabilir, farklı modellerde hata verebilir yaparsanız OCCT'de deneyin.
İsteyen için öncelikle .xml dosyasını aşağıya bırakıyorum,
Asıl konumuza gelirsek, normalde ekran kartım 75 dereceyi geçmediği için hiçbir zaman gerek duymamıştım, geçen yaz sürücü güncellemesi sonrası garip bir şekilde 82 dereceye çıktığında UV ve özel fan ayarı yapmaya karar verdim, araştırdım herkes Afterburner yapmış fakat bu doğru değildir, sürücüden UV yapmak doğru olandır çünkü başka bir programdan yapılırsa sürücü ile çakışıyor 2 kez çakıştığı için oyunum kilitlendi, ayrıca Afterburner ile UV yapma rehberi vardı ve o UV biraz az kalıyor ki 2 derece fark benim için yetersizdi, sonra araştırdım voltajı 0.950'e kadar çeken gördüm, ondan baz alarak OCCT'de testler yaparak bir günün sonunda ekran kartım için en stabil UV değerlerini bulmayı başardım, 1.015 voltajda çalıştırdım ve özel fan ayarı çektim, World War Z'de sıcaklık testinde 62-66 derece civarında çalıştı ve devam ediyor, OCCT'de 10 dakikalık testte ise 74 dereceye çıktı, FurMark'ta ise 65 derecelerde geziniyor, kısaca başarılı ve stabil bir UV yapmayı başardım ve ne kadar fazladır bilmiyorum ama performans anlamında bir artışta yakaladım, sebebi ise ekran kartının sıcaklığı arttıkça çekirdek hızının kademeli olarak düşmesi, bunu olabildiğince engelledim, FurMark'ta ortalama 77 FPS maksimum 80 FPS görüyorum, fotoğraf olarak UV değerlerim:

Ekran Asadlıntısı.PNG

Ekran Alıdsadntısı.PNG

Ekran Alıntdsaısı.PNG

FurMark test sonucu:

Ekran Adsalıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı