ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB 81 derece

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Bu seri neden bu kadar ısınıyor?
En fazla 120W güç tüketiyor die biliyorum ancak oyunlarda 150W yakın çekiyor.
Olayın termal macunla alakalı olduğunu sanmıyorum 120W üstüne çıkmasının ve 81 derece olması acaba 8 pin yerine 6 pin mi takmamız gerekir?

Pinle ilgisi yok hocam 150watt oyunda mı çekiyor stress testinde mi?
Oyunda

OC falan yapılmış olabilir 2. el aldıysanız bir kontrol edin isterseniz.
Sanmıyorum.
Bu seri hepsi bu derecelere çıkıyor bence daha öncede aynı karttan vardı oda 80 yakındı.
Youtube izledim orada benzer sıcaklıklar var. Aklıma direk 6 pin vs 8 pin farkı olabilir die düşündüm. Kart 120w çekmesi gerekirken 8 pinde 150w boşa çekiyor die düşündüm. 8 pin belki oc yapmak isteyenler için olabilir.

Bu seri neden bu kadar ısınıyor?
En fazla 120W güç tüketiyor die biliyorum ancak oyunlarda 150W yakın çekiyor.
Olayın termal macunla alakalı olduğunu sanmıyorum 120W üstüne çıkmasının ve 81 derece olması acaba 8 pin yerine 6 pin mi takmamız gerekir?
TDP değeri 150 watt, 120 değil. Kart çok bakımsızsa pedlerden falan olabilir ama o kadar eski bir kart için hele ki 150 watt TDP değerine sahip bir kart için çok tuhaf bir sıcaklık değil. 150 watt az bir miktar değil soğutma bloğunun da ince olduğunu düşünürsek.

Oyunda

Sanmıyorum.
Bu seri hepsi bu derecelere çıkıyor bence daha öncede aynı karttan vardı oda 80 yakındı.
Youtube izledim orada benzer sıcaklıklar var. Aklıma direk 6 pin vs 8 pin farkı olabilir die düşündüm. Kart 120w çekmesi gerekirken 8 pinde 150w boşa çekiyor die düşündüm. 8 pin belki oc yapmak isteyenler için olabilir.
Driver eski mi?Bende de o karttan vardı 120 watt çekiyordu. Birde fanları hep yavaş dönüyor ondan da olabilir ısınması.

@Max Rockatansky @Eternal FİRE
78 derece görüyor testini yapmış biri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O zaman sizin sıcaklığın gayet iyi çünkü testteki sistem uzay sistem, kasaya koyunca rahat 4-5 derece daha sıcak çalışacaktır tahminen o kart. 81 derece de bu durumda oldukça makul.

Geri
Yukarı